Bilim İnsanlar Karbonhidrat, Yağ ve Proteinlerin Dışında Dördüncü Bir Besin Türü Keşfetti!

vzrteknoloji 18 Şub 2018

San Francisco merkezli HVMN’de üretilmeye başlanan besin türü, sağlıklı beslenme ve kilo kaybı için elverişli özelliklere sahip.

Biyoloji derslerinde bizlere öğrettikleri kadarıyla, vücut enerji üretmek için 3 besin türünden birine ihtiyaç duyuyordu. Belkide ilerleyen günlerde bu besin türlerinin güncellenmesi gerekebilir. Çünkü San Francisco merkezli HVMN’de çalışan bilim adamları “Keton” adını verdikleri yeni bir besin kaynağı keşfetti.

Keton, vücuda yüksek oranda enerji ve tokluk hissi veriyor, ancak kilo aldırıcı bir etkisi bulunmuyor. Bunun yanı sırai yeni besinin yüksek oranda performans arttırıcı etkisi bulunuyor. HVMN’in kurucu ortağı ve CEO’su Geoffrey Woo’nun yaptığı açıklamada,”Yağ, protein veya karbonhidrat değil, vücudunuz yalnızca enerji alıyor.” dedi.

Bilim insanları tarafından keşfedilen ve üretilmeye başlayan saf keton esteri, bilinen ketondan daha farklı. Beta-hidroksibutirat besin grubuna giren madde, bir zamanlar atalarımızın günlerce gıda olmadan ayakta olmasına yardımcı olan patlama enerjisinin benzerini sağlıyor. Ayrıca karbonhidratlı yiyeceklerden önce keton tüketimi kan şekerini dengeliyor ve ani yükselmelerin önüne geçiyor.

Bilim insanları keton ile diyabet hastaları arasındaki ilişkiyi araştırmaya başladı. İlk sonuçlar oldukça umut verici. Araştırmalar böyle devam ederse yeni besin kaynağı olan keton, sporcuların, hastaların ve kilo vermek isteyenlerin kullanımıyla hayatımızın vazgeçilmezi olacağa benziyor. Peki, siz bu yeni besin hakkında ne düşünüyorsunuz?

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Muş Alparslan Üniversitesi’nde Dört Öğrenci,Beyin Dalgalarıyla Kontrol Edilen Araç Geliştirdi!
Ülkemizde İlk Defa 3D Yazıcı ile İnsan Kafatası Üretildi!
Çin`de Bir Bebek 4 Yıl Önce Anne ve Babası Ölmesine Rağmen Doğdu!
İnsanlardan Daha Zeki Makineler Sonumuzu Getirebilir!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir