128 TB’lık Yeni Nesil SDHC Kartlar Geliyor!

vzrteknoloji 01 Tem 2018

Eskiler SD kartlar artık yavaş yavaş tarihin tozlu raflarına kendini kaldırıyor.Yeni nesil “SD Express (SD EX)” ve “SD Ultra-Capacity (SDUC)” olarak adlandırılan yeni format ile SD kartlarda,  PCI Express ve NVM Express hızlarına ulaşmak mümkün hale geliyor.

2 TB’dan 128 TB’a kadar ulaşabilen devasa depolama kapasitesine sahip olan bu yeni SD kart formatı, saniyede 985 MB’lık inanılmaz bir veri aktarma hızına da sahip.Yani format, bugünkü en üstün performanslı SD kartlardan 3 kat daha hızlı veri transferi yapabiliyor.

Yeni nesil SD kartlar, çok hızlı veri transferi yapabilmelerinin yanı sıra verileri anlık olarak gerçek zamanlı işleyebiliyorlar. Bu sayede yeni SD kartlarda, 4K ve 8K videolar kolaylıkla transfer edilebiliyor ve depolanabiliyor. Ayrıca bu kartlar, sanal gerçeklik ve yapay zeka uygulamalarında kullanılabiliyor ve büyük avantajlar sağlıyor.

25 bin yüksek çözünürlüklü film, 256 milyon fotoğraf ya da 25 milyon şarkı yükleyerek, bu kadar büyük bir depolama alanını ancak doldurabilirsiniz. Hatta Spotify’da toplamda 35 milyon şarkı bulunurken, siz bu 35 milyon şarkıyı sadece 2 adet SD kart içerisinde depolayabileceksiniz.

 

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Samsung Galaxy Watch Ve Aynı Anda İki Cihazı Şarj Eden Wireless Charger Duo Tanıtıldı!
Aynı Zamanda Hem Laptop Hemde Şarj Aleti Hacklendi!
Nvidia GeForce 11 Serisi Çıkış Tarihleri Sızdırıldı!
Apple Artık OLED Ekran Üretimini Samsung’a Yaptırmayacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir