Apple Artık OLED Ekran Üretimini Samsung’a Yaptırmayacak!

vzrteknoloji 23 Tem 2018

Biliyorsunuz ki Samsung’tan başka tedarikçi yok ve bu durumdan çok çeken Apple, OLED ekran üretimi için yeni tedarikçiler aramaya devam ediyor. Apple, ekran üreticisi BOE ile OLED ekran anlaşması gerçekleştirmek üzere görünüyor.

OLED ekranlar için yalnızca Samsung ile anlaşma yapan Apple, Samsung’un tek tedarikçi olarak OLED ekran fiyatlarını yukarıda tutmasından fazlasıyla çekmişti.

Sızdırılan bilgilere göre, Apple’ın LG ile OLED ekran üretimi için anlaşma yaptığını gösteriyor. Yalnız Apple, her yıl milyonlarca iPhone satıyor ve LG en azından şimdilik sadece birkaç milyon OLED ekran üretebilecek durumda yalnız şirket, Çinli BOE ile OLED ekran tedariği konusunda anlaşma masasına oturmuş durumda görünüyor.

Bu anlaşmanın sağlanması ile birlikte Samsung, Apple’ın bir numaralı ekran tedarikçisi olma unvanını BOE’ye kaptıracak. Böylece Apple, Samsung’un yüksek fiyatlı OLED ekranları yerine uygun fiyatlı ekranlar kullanabilecek.

Ancak BOE üretimi OLED ekranlara sahip olacak ilk iPhone’lar anca 2020 yılında piyasaya çıkacak.BOE öncelikle OLED ekran üretimi konusunda kendini ispatlamak zorunda çünkü ileride yaşanacak bir ekran sıkıntısı şirketi sıkıntıya sokabilir. Samsung ise çoktan endüstri lideri haline gelmiş durumda çünkü adamlar gerçekten hem ülkelerine hemde yurtdışına milyonlarca ürün ve parça gönderiyor.

BOE ile yapılan anlaşma her iki şirkete de fayda sağlayacak. Apple, daha düşük maliyetlerle ürettiği iPhone’ları daha uygun fiyatlara piyasaya sürebilecekken, BOE de iPhone’lara OLED ekran üreterek Japon ve Koreli rakipleri ile mücadelesini güçlendirecek.

 

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Samsung Galaxy Watch Ve Aynı Anda İki Cihazı Şarj Eden Wireless Charger Duo Tanıtıldı!
Aynı Zamanda Hem Laptop Hemde Şarj Aleti Hacklendi!
Saç Bandı Kulaklığı ile Uykusuzluk Problemi Sona Eriyor!
Tesla Bu Seferde Sörf Tahtasını Üretip Satışa Sundu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir