Apple Lightning Kablosunu Su Geçirmez Yapıyor!

vzrteknoloji 11 Mar 2018

Geçtiğimiz gün klavyelerine toz dayanıklılığı aldığı öne sürülen Apple’dan yepyeni bir patent daha geldi. Ligthning kablolarını su geçirmez yapacak olan Apple, kullanıcılarını sevindirecek gibi gözüküyor.

Pahalı fiyatlarıyla her zaman ilgi odağı olmayı başaran Apple ürünleri, su veya toz gibi şeylere dayanıklılık sağlayamıyor. Bu anlamda büyük bir patent girişimine başlayan Apple, önce telefonlarına daha sonra da klavyesine ve kablosuna dayanıklılık sağlamayı planlıyor. Ortaya yeni çıkan patente göre hem USB-Chem de lightning kabloları suya direnç gösterecek gibi gözüküyor.

Patentte yer alan açıklamada “Cihaz ve aksesuar arasında su geçirmez bir yalıtım oluşturuluyor. Bu sayede aksesuarlar nemli, ıslak ve/veya kirli ortamlarda kullanılabilir oluyorlar.” deniyor. Yakın zamanda sunulması beklenen bu kablolarla birlikte fiyatlarda artışın olup olmayacağı bilinmiyor.

Henüz tam olarak resmi olmayan bu patentin kullanılmasını ve kullanıcılara yeni kabloların sunulmasını dört gözle bekliyoruz.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Palm 3.3 İnçlik Android Telefonu Sızdırdı!
Samsung Galaxy Note 9, Türkiye’de Ön Siparişe Sunuldu!
Samsung`un Yeni Amiral Gemisi Galaxy Note 9 Resmi Olarak Duyuruldu!
Samsung Galaxy Watch Ve Aynı Anda İki Cihazı Şarj Eden Wireless Charger Duo Tanıtıldı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir