ASRock Ekran Kartı Pazarına Giriş Yapıyor!

vzrteknoloji 09 Mar 2018

Dünya genelinde başarılı Anakart modelleri ve performans serileri ile tanıdığımız ASRock şimdi yeni sezonda grafik kartı pazarına giriş yapıyor. 

Nisan ayında yeni rotanın belirleneceği ve bazı gözlemlere bağlı olarak AMD tabanlı ürünleri tedarik edeceği konuşuluyor.

Türkiye’de her ne kadar çok fazla faaliyetlerini göremesek de, yurt dışında özellikle Overclocker adı verilen profesyonel kullanıcıların tercihi olan ASRock, yıllardır son kullanıcıya üretmiş olduğu donanım ürünlerini sunmaya devam ediyor. Diğer marka firmalara göre daha stabil ve performansa yatkın olduğu belirtilen ASRockanakartlar, firmanın stratejisi gereği yıllardır çizgisini bozmadan devam ediyor.

Şimdi ise ekran kartı pazarında yeni bir soluk ve yeni bir segment görmeye hazırlanın hocalar. AMD tabanlı modeller arasında ASRock nasıl bir yol haritası izleyecek gerçekten merak ediyorum ama başarılı olacağına kesin gözü ile bakıyorlar. Zira adamlar yıllardır piyasada abi zaten. İşin kurdu olmuşlar ve müşteri ne istiyor gerçekten iyi biliyorlar.

ASRock Geçen Sene Ne Kadar Kâr Yaptı?

2017 yılı içerisinde 9.2 milyar dolarlık gelir ve 469 milyon dolarlık net kâr elde eden firma, 2016’ya göre %1.3 büyüyerek çalışmalarına hızla devam ediyor. Şirket ayrıca 4 temettü ödemelerini nakit olarak vermeye karar vermiş ve çalıştığı diğer firmalara da bu şekilde büyük kolaylıklar sağlamış oldu.

Ocak ayında olduğu gibi, ASRock konsolide 915 milyon kar, aylık %21.54 net kârı %35.05’e yükseldi. Bununla birlikte şirket 2017’den önce iyi bir performans gösterdiği gibi, 2016 yılında sadece dört milyondan daha az anakart sattığı görülüyor. Zira 2017’deki performansı gerçekten muazzam.

AMD şimdiye kadar kapasite artışı için hiçbir plan paylaşmazken, ASRock‘un grafik kartı pazarına girişi, AMD’nin diğer grafik kartı tedarikçilerine GPU tedariğini etkilemesi bekleniyor. Zaten piyasada yaşanan RAM ve ekran kartı sıkıntısı devam ederken, ekstra olarak ASRock‘a alan açmak diğer firmaları da sıkıntıya sokacaktır.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Samsung Galaxy Watch Ve Aynı Anda İki Cihazı Şarj Eden Wireless Charger Duo Tanıtıldı!
Aynı Zamanda Hem Laptop Hemde Şarj Aleti Hacklendi!
Nvidia GeForce 11 Serisi Çıkış Tarihleri Sızdırıldı!
Apple Artık OLED Ekran Üretimini Samsung’a Yaptırmayacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir