Face ID Çok Daha Başarılı Bir Koruma Sistemi Olacak

vzrteknoloji 18 Eyl 2017

Bu hafta en çok konuşulan teknolojilerin başında Apple’ın yeniz yüz tanıma sistemi geldi. Markanın iPhone X modelinde kullandığı ana fonksiyonlardan biri olarak dikkat çeken yüz tanıma teknolojisinin sunduğu artılar ise bir hayli konuşulmuştu. Bir kere söz konusu teknolojinin parmak izi sensörlerini bile geride bırakmış olması Apple’ın iddiasını ortaya koyuyor. Face ID olarak tanıdığımız yeni güvenlik sisteminin aslında beklenen değerlerden çok daha başarılı olduğu da yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladı. Son olarak yüz tanıma teknolojisinin nasıl devre dışı bırakılacağı konusunda açıklama geldi. Doğrudan Apple tarafından bir maile cevap verilmesiyle ortaya çıkan yeni detaya bakalım.

Face ID Kapatılabilir

Aslında bir nevi güvenlik önlemi olarak değerlendirebileceğimiz yeni sistemle beraber kullanıcıların istedikleri an Face ID teknolojisini kapatabilecekleri ortaya çıktı. Geçici bir süre içinde olsa kullanıcıların Face ID teknolojisini kapatmak için yapması gereken ise her iki tarafta yer alan fiziksel tuşlara basmak olacak. Yani telefonu elinize alıp sıktığınız zaman ve fiziksel tuşlara aynı anda bastığınız zaman yüz tanıma teknolojisi belli bir süre için devre dışı kalıyor.

Tabii ki bunun geçici bir süre için kullanılan bir sistem olduğu belirtiliyor. Yani bir süre sonra yüz tanıma sistemi otomatik olarak yeniden devreye giriyor. Bir güvenlik önlemi olarak sunulan Face ID kapama sisteminin detaylarını telefonlar çıkış yaptığı zaman görmemiz mümkün olacak.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Vzr Teknoloji,Ayyıldız Tim İle Birlikte ABD Fedaral Merkez Bankasını Hackledi!
Samsung Galaxy Watch Ve Aynı Anda İki Cihazı Şarj Eden Wireless Charger Duo Tanıtıldı!
Aynı Zamanda Hem Laptop Hemde Şarj Aleti Hacklendi!
WhatsApp,Durumlara Reklam Getirecek Gibi Görünüyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir