Nvidia Grafik Kartı Üretimini Artıracak!

vzrteknoloji 12 Şub 2018

Nvidia son dönemlerde kripto madencilik patlamasından ötürü, artan grafik kartı talebini karşılamak için çalıştıklarını ancak önceliklerinin oyuncular olmaya devam edeceklerini açıkladı.

Nvidia son dönemlerde kripto madencilik patlamasından ötürü, artan grafik kartı talebini karşılamak için çalıştıklarını ancak önceliklerinin oyuncular olmaya devam edeceklerini açıkladı.

Toplantı da “Oyuncular için GPU’yu piyasaya sürmek için çok çalışıyoruz. Elimizden gelen her şeyi yapıyoruz, ancak şimdilik en önemlisi arzı yakalamak zorundayız.” diye açıklama yapan Huang aslında şu anki talebin çoğunluğu kripto madencilerden gelse de, bu talebin geçici olduğunu bildiklerini, bu yüzden de hala müşterilerinin öncelikle oyuncular olduğunu gayet iyi bildiklerini açıkladı.

Toplantıdan sonra yapılan basın açıklamasında şirketin genel müdür yardımcısı Colette Kress, Nvidia’nın ana odağının her zaman oyuncular olduğunu ve kripto para sektörünün yatırım yapmak için çok fazla dengesiz olduğunu belirtti. Şirket yetkilileri genel anlamda 2017’nin son çeyreğine doğru, kripto para sektörünün satışlarını yükseltmesinde önemli bir etkisinin olduğunu bilse de, bu sektörün geçici olduğuna dikkat çekiyorlar.

Açıkçası Nvidia’nın bugüne kadar ana para kaynakları her zaman oyuncular veya oyuncu sistemleri kuran müşterileri oldu. Her ne kadar kripto para birimleri geleceğin para birimi olacak olsa da, her gün kripto para madenciliğinin farklı bir biçimi veya yöntemi bulunuyor. Nvidia şimdilik ortama ayak uydurup üretimi artırsa da, açıklamalarına göre şirketin ana hedefi ürettikleri grafik işlemcileri oyuncular için daha erişilebilir kılmaya çalışmak olduğu açıkça belli oluyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

 

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Samsung Galaxy Watch Ve Aynı Anda İki Cihazı Şarj Eden Wireless Charger Duo Tanıtıldı!
Aynı Zamanda Hem Laptop Hemde Şarj Aleti Hacklendi!
Nvidia GeForce 11 Serisi Çıkış Tarihleri Sızdırıldı!
Apple Artık OLED Ekran Üretimini Samsung’a Yaptırmayacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir