Samsung DeX’e Modeline Çift Monitör Desteği Getiriyor!

vzrteknoloji 01 Tem 2018

Samsung DeX yakında çift mönitör destekler hale gelecek. Samsung, Galaxy Tab S4 için DeX’e bağlanabilme ve ikinci ekran olarak çoğaltılabilme özelliği geliştiriyor.

Telefon ekranından daha büyük olması nedeniyle günümüzde tabletler için daha kullanışlı hale geldi.Örneğini görmediğimiz bir özellik olmasından ötürü teknik detayları tam olarak bilinmiyor fakat orijinal form faktörlerine bakıldığında DeX’in bir tablet ekranını destekleyecek nitelikte olmadığı görülüyor.

Bu nedenle kullanıcıların özellikten yaralanabilmeleri için, Galaxy Tab S4 ile birlikte çıkacak olan “Book Cover”ı  satın almaları bekleniyor.

DeX, Android 8.0 Oreo güncellemisiyle birlikte değişik kullanım alanları oluşturdu. Bunlardan en kullanışlısı, bağlı olan telefon ekranının işaretleme aygıtı (trackpad) gibi kullanılabiliyor olmasıyken IFA 2018 Berlin’de piyasaya sürülecek olan Samsung Galaxy Tab S4 ile birlikte daha birçok yeni özellik eklenmesi bekleniyor.Ancak Samsung’un tableti harici ekrana ve diğer aksesuarlara nasıl bağlayacağımız konusunda bize ne tür bir çözüm sunacağı belli değil.

Şu anda DeX Station ve DeX Pad olmak üzere iki adet istasyon var. DeX Pad, harici bir ekrana bağlıyken telefonu touchpad olarak kullanmaya olanak sağlıyor. Ancak bu cihazların ikisi de tabletin sığacağı büyüklükte değil. Dolayısıyla Samsung ya yeni bir istasyon sunacak ya da bunun için farklı bir çözüm bulacak.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Samsung Galaxy Watch Ve Aynı Anda İki Cihazı Şarj Eden Wireless Charger Duo Tanıtıldı!
Aynı Zamanda Hem Laptop Hemde Şarj Aleti Hacklendi!
Nvidia GeForce 11 Serisi Çıkış Tarihleri Sızdırıldı!
Apple Artık OLED Ekran Üretimini Samsung’a Yaptırmayacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir