Sony’nin Firmasının Tanıttığı USB Type-C Uyumlu Taşınabilir SSD Diskleri!

vzrteknoloji 08 May 2018

Sony, harici SSD ürün olan yelpazesini SL-E serisinin yeni bir ürünü ile genişletiyor. Bu yeni model harici bir SSD ve cebinizde taşınacak kadar küçük görünüyor.

Günümüzde SSD harddisklerin sayısında da aşırı derece bir artış söz konusu,yüksek hızlı ve güvenli veri aktarımı için yeterince güçlü, şık ve yüksek kapasiteye sahp olan bu SSD Mimarlar, mühendisler ve araştırmacılar gibi profesyonellerin ihtiyaçları göz önüne alınarak tasarlanan kredi kartından daha küçük boyutlara sahip. Böylece onu her yere yanınızda taşıyabilir ve 960 GB’a kadar depolama ile tüm önemli dosyalarınızı her zaman yanınızda bulundurabilirsiniz.

Standart A kabloları yanında,mobil teknolojilerle kompakt ve tersine çevrilebilir USB Type-C bağlantı noktaları ile donatıldı. Her iki türde bağlantı noktasına sahip olmak, Mac ve Windows PC’ler, Android akıllı telefonlar ve tabletler de dâhil olmak üzere geniş bir cihaz yelpazesinde kullanılabilirlik sağlıyor.

Ayrıca SL-E sürücüsü, dijital fotoğrafçılık profesyonelleri için mükemmel bir çözüm sunuyor. USB 3.1 ikinci nesil ara yüzü, PC’nizle yüksek kapasiteli ve ultra hızlı bir bağlantı kurmanızı sağlıyor. Bu da onu yeni Sony α7 III gibi kameralarla yüksek performanslı bağlantılı çekim için mükemmel bir iş ortağı haline getiriyor. 540MB/s’ye ulaşan veri aktarımı (okuma) ve 520MB/s’ye ulaşan yedekleme (yazma) hızı, fotoğrafların hızlı yedeklenmesini, gözden geçirilmesini ve rötuşlanmasını sağlıyor. Bu, yüksek miktarda veri saklamak ve kolayca taşımak ve bu verilere hızlı erişim ihtiyacı duyan diğer profesyoneller için olduğu gibi, fotoğrafçılar için onu çekim sırasında kullanılabilecek portatif ve dayanıklı bir cihaz yapıyor.

Ürünün darbeye karşı dayanıklılığını arttırmak için mekanik bozulma olasılığını ve korkulan veri kaybını azaltmak için içinde hiçbir hareketli parça bulunmayan flash bellek kullanıyor. Sürücü ayrıca ENC DataVault Lite yazılımı da içeriyor, böylece dosyalarınızın tam güvenliğini sağlayabilirsiniz. Bu E Serisi, rahat kavrama için bir dalga dış yüzeyi ya da kolay bulunması için görünmesi kolay bir erişim LED’i gibi düşünceli ayrıntılarla tasarlandı.

Sony Firmasının yeni duyurduğu bu SSD serisi SL-E 240, 480 ve 960 GB’lık modelleriyle Mayıs ayı itibarıyla satışa sunuldu.Ayrıca bildigimiz kadarıyla gri ve siyah renk seçenegi yer alıyor.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Samsung Galaxy Watch Ve Aynı Anda İki Cihazı Şarj Eden Wireless Charger Duo Tanıtıldı!
Aynı Zamanda Hem Laptop Hemde Şarj Aleti Hacklendi!
Nvidia GeForce 11 Serisi Çıkış Tarihleri Sızdırıldı!
Apple Artık OLED Ekran Üretimini Samsung’a Yaptırmayacak!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir