Amazon ve Microsoft Anlaştı

vzrteknoloji 02 Eyl 2017

Dünyanın en büyük firmalarından ikisi teknolojilerini birleştirme kararı aldı gelen bilgilere göre Amozon ve Microsoft dijital asistan teknolojilerini daha iyi kullanabilmek için kendi araların da işbirliği yapma kararı aldı.

Yapılan bu anlaşma ile kullanıcılar artık her iki platforma daha kolay bir şekilde erişebilecekler yapılan bu anlaşma aslında bir ilk olmuş oluyor. Şimdiye kadar tek bir cihazda iki asistan bulunmuyordu. Buda ilk olmuş oluyor.  Sadece üçüncü taraf uygulama olarak kurulabiliyordu. Şu anda ise entegrasyon temel aşamada olduğu için birinden diğerini çağırıyorsunuz örnek vermek gerekirse  Cortana cihazından Alexa’yı aç komutunu verebiliyorsunuz  yada  Alexa cihazından Alexa, Cortana’yı aç demeniz yeterli oluyor.

Amazon ve Microsoft güçlerini birleştiriyor

Diğer taraftan öne çıkan teknolojilerini de birbirlerine açmış olacak. Microsoft’un Cortana ile Office ürünlerini kontrol edebilmesi ve Alexa’nın akıllı ev cihazlarına erişimi bunlardan sadece bazıları.

Kaynaklar Satya Nadella ve Jeff Bezos’un geçen yıl Mayıs ayında bir araya geldiğini ve bu buluşmanın ardından ilk adımların atıldığı açıklandı. Bu yıl ise daha büyük adımların atılması bekleniyor.

Yapılan bu anlaşma ile Alexa ve Cortana işbirliği sektörde daha büyük işler yapılabileceğinin büyük bir göstergesi yapılan bu ortaklık ile kendi eksiklerini kapatmalarını sağlıyor. Buda otomatik olarak kullanıcıların işine yarıyor.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Vzr Teknoloji,Ayyıldız Tim İle Birlikte ABD Fedaral Merkez Bankasını Hackledi!
WhatsApp,Durumlara Reklam Getirecek Gibi Görünüyor!
Your Phone İle Sorunsuz Mobil Senkronizasyonu Sağlandı!
Youtube Gece Modu Özelliği Android’e Gelmeye Başladı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir