Amozonun Kargolarını Aras Kargo Taşıyacak!

vzrteknoloji 22 Mar 2018

Yıl sonuna kadar ülkemiz pazarına giriş yapmayı hedefliyen Amazon,hedeflerine yönelik çalışmalarını hızlandırarak kargo taşımacılığı için Türk kargo firmalarınla masaya oturdu.

Yüzde 10 gibi Türkiye piyasasınının altında sektöre girmesini bekledigimiz Amazon,Türkiyede yapacakları faaliyetleri Lüksemburg merkezli Amazon Europe Core Sariye baglı olarak yürütecek.

Amazon.com.tr adı altında hizmet vermeye devam eden alışveriş firması yakın zamanda ürün katagorisindeki test satışlarına geçmeyi planlıyor.İstanbulda yaklaşık olarak 5000 Metrekarelik merkez kiralamak için ugraşan firma,kargo konusunuda Türk kargo firmalarınla oturarak halletmeyi düşünüyor.

Bloomberg HT kanalına misafir olarak katılan Aras Kargo Genel Müdürü Hikmet Bulduk,Amazon ile kargo taşımacılıgında ortak olabileceklerini gerekli çalışmalarının yapıldıgını söyledi.Yani dostlar yakın zamanda Aras Kargo yurtdışı deviyle anlaşma yoluna gidecek gibi görünüyor.

Bulduk, “Amazon’un kargo işini kiminle yapacakları konusunda henüz netleşmiş bir durum yok. Süren görüşmeler var. Masada olduğumuzu söyleyebilirim” dedi.

Amozon her ne kadar Aras Kargo ile taşımacılığı düşünsede uzun vadede planları kendi kargo firmasını kurmak çünkü hem yaptıgı satıştan hemde kargo taşımacılık ücretinden para kazanmak niyeti dostlar.E-ticaret devi, geçtiğimiz günü 768 milyar dolar piyasaya değeriyle kapatarak, Google’ın çatı şirketi Alphabet’i geride bırakmış ve teknoloji alanında en değerli ikinci şirket olmayı başarmıştı.

 

 

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Lise Mezunu Genç Kendi Arabasını Yaptı!
Ülkemizin Yeni Gözdesi Milli Enerji Silahı ‘Wattozz’ İle Tanışın!
Teknosa Bu Yıl 10 Milyon Dolar Zarar Elde Etti!
Vzr Teknoloji,Ayyıldız Tim İle Birlikte ABD Fedaral Merkez Bankasını Hackledi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir