Bir Süre Önce Kapatılan Blogspot Yeniden Erişime Açıldı!

vzrteknoloji 26 Tem 2018

Biliyorsunuz ki bir süre önce Blogspot erişim engeli | Wikipedia’nın erişime engellenmesi sonrasında, oldukça büyük bir erişim engeli kararı daha geldi. Google’ın insanların ücretsiz ve kolay bir şekilde blog açmasına imkan tanıyan Blogspot servisine erişim engellendi.
2 milyondan fazla kullanıcıya ev sahipliği yapan Blogspot, diğer adıyla Blogger’a erişimin engellendiğini Turkey Blocks doğruladı.Ülkemizde oldukça tanınan bir kurumun, kendisine eleştiriler yapılan bir blog sayfası için erişim engeli kararı aldırdığı, ancak yanlışlıkla Blogspot’un tamamen engellendiği iddia ediliyor.

Blogspot’un neden engellendiğine dair herhangi bir resmi açıklama yapılmadı.İsteyen herkesin ücretsiz bir şekilde oluşturabildiği bloglardan birisi veya birkaçı nedeniye tüm servis erişime engellendiyse, bu oldukça yanlış bir karar lakin ülkemizde oldukça ilgi gören binlerce blog bulunuyor. Erişim engeli kararı kısa bir süre içerisinde kaldırılmazsa, dünya genelinde bulunan milyonlarca blog sayfasına erişmek için VPN gibi ek çözümlere ihtiyaç duyulacak.

Türk Telekom,Uydunet,Türknet ve Süper Online gibi servis sağlayıcılarından hizmet alan kullanıcılar erişim engellinin aktif olduğunu rapor etmeye başladılar. Ancak, Superonline’ın yanı sıra, mobil operatörler üzerinden Blogspot’a sorunsuz bir şekilde erişilebiliyor.

En kısa süre içerisinde resmi açıklamanın yapılmasını ve erişim engelinin kaldırılmasını gerekli çünkü kararda herhangi bir değişiklik olmazsa, tüm internet servis sağlayıcıları yasalar gereği Blogspot’u engelleyecek.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Vzr Teknoloji,Ayyıldız Tim İle Birlikte ABD Fedaral Merkez Bankasını Hackledi!
WhatsApp,Durumlara Reklam Getirecek Gibi Görünüyor!
Your Phone İle Sorunsuz Mobil Senkronizasyonu Sağlandı!
Youtube Gece Modu Özelliği Android’e Gelmeye Başladı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir