E-Devlet’ten Haksız Cep Faturası Geri Ödemesi İçin Takip Sistemi!

vzrteknoloji 09 Mar 2018

BTK, E-Devlet üzerinden elektronik haberleşme sektöründeki işletmecilerin üzerinizden haksız fatura alıp almadığını sorgulayabileceğiniz bir sistem üzerinde çalışıyor.

E-Devlet, son günlerde en çok ziyaret ettiğimiz sitelerden birisi oldu. Tüm resmi işlerimizi yapabilip, pek çok bilgi öğrenmemizi sağlayan E-Devlet, soyağacı ile başlayan kullanıcı artışını, yeni özelliklerle yükseltiyor. E-Devlet şimdi de, Elektronik haberleşme sektöründeki işletmecilerin sunduğu haksız faturaları öğrenmek için yeni bir hizmet sunmaya hazırlanıyor. BTK tarafından yapılan düzenlemeye göre, cep telefonu faturalarında alacak iadesi belirlenen vatandaşlar, E-Devlet üzerinden ne kadar ödeme alacaklarını görebilecekler.

Türk Telekom, Vodafone, Turkcell gibi operatörler dahil pek çok işletme için geçerli olacak bu hizmetle vatandaşlar, IBAN numaralarını bildirerek alacaklarını tahsil edebilecekler.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) tarafından düzenlenecek bu yeni hizmet, elektronik haberleşme sektöründeki abonelerin hakları açısından çok güzel bir sistem olacak. Bu sistemle birlikte abonelerin kalan iade tutarları; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığına aktarılacak.

Engelliler Bilgilendirilecek

İşletmeciler tarafından engelli tarife hizmetlerinden yararlanan aboneler, bu abonelerin engeline göre bilgilendirilecek. Bunun için işitsel veya görsel yöntemler kullanılacak.

30 Günde İade

Kurul kararı uyarınca üzerinizden haksız kazanç elde edildiği anlaşıldığında 30 günde iade olacak. Eğer IBAN bilgilerini verirseniz, fiili olarak 15 gün sonra ödeme tamamlanacak.

2 yıl boyunca kişi iadeyi almadığı takdirde, söz konusu para evrensel hizmet gelirleri olarak genel bütçeye kaydedilmek üzere Bakanlığın merkez muhasebe birimine yatırılacak. BTK’nın gözetiminde olacak geri ödeme sistemi, 30 Haziran’dan itibaren yürürlüğe girecek.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Lise Mezunu Genç Kendi Arabasını Yaptı!
Ülkemizin Yeni Gözdesi Milli Enerji Silahı ‘Wattozz’ İle Tanışın!
Teknosa Bu Yıl 10 Milyon Dolar Zarar Elde Etti!
Vzr Teknoloji,Ayyıldız Tim İle Birlikte ABD Fedaral Merkez Bankasını Hackledi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir