Facebook, Google’ın Önemli Bir Çalışanını İşe Aldı!

vzrteknoloji 14 Tem 2018

 Facebook çalışmalarına güç katmak amacıyla Google’ın önde gelen çip geliştiricilerinden birisi olan Shahriar Rabii’yi işe alarak rakibinin çalışanına el koydu.

Facebook sunucuları ve donanımları için özel çipler tasarlayabilecek bir ekip kurmaya karar verdi. Olayın sonrasında ise Rabii’yi işe alan şirket, yeni çalışanını ekibin lideri ve başkan yardımcısı olarak bünyesine katmış oldu.Intel ve Qualcomm gibi büyük üreticilere güvenmek yerine kendi çiplerini tasarlayıp üretmek ise büyük markalar arasında yayılmakta olan yeni bir trend görünüyor.

Google’ın, Pixel akıllı telefonlar için kendi özel görsel çekirdek yongalarını ürettiğini ve Rabii’nin de vakti zamanında bu projenin başında olduğunu ve Rabii’nin yeni görevinde Facebook için herhangi bir akıllı telefon çipi geliştirmesi muhtemel değil fakat şirketin özel bir işlemciye sahip çeşitli donanımlar üzerinde çalıştığı biliniyor.

Facebook’un yapay zeka özelliklerine sahip “Echo Show” benzeri akıllı hoparlörler geliştirdiği ve özel çiplerin bu anlamda şirkete büyük fayda sağlayacağı bilinen bir şey lakin yeni donanımların Facebook üzerinden nefret söylemi ve sahte hesaplarla mücadelenin yanı sıra tehlikeli içerikler için devriye gezen yapay zeka algoritmalarını eğitmek için kullanılabileceği de tahmin edilmekte bakalım bu durum nereye kadar gidecek dostlar…

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Vzr Teknoloji,Ayyıldız Tim İle Birlikte ABD Fedaral Merkez Bankasını Hackledi!
WhatsApp,Durumlara Reklam Getirecek Gibi Görünüyor!
Saç Bandı Kulaklığı ile Uykusuzluk Problemi Sona Eriyor!
Your Phone İle Sorunsuz Mobil Senkronizasyonu Sağlandı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir