Facebook İş Başvurusu Özelliğini 40 Ülkeye Genişletiyor!

vzrteknoloji 05 Mar 2018

Dünyanın en büyük sosyal medyası Facebook, işsizliğe de el atıyor. Geçtiğimi yıl ABD ve Kanada’da kullanıma sunulan iş başvurusu sistemi yakın zamanda sunulacak genişleme paketi ile 40 ülkeye yayılacak.

Dünyanın hangi yerinde olursak olalım hayatta kalmak için gerekli ihtiyaçlarımızı para ile karşılıyoruz. Tabii ki para kazanmak için de bir işte çalışmak gerekiyor. Günümüzde işsizlik büyük bir problem. Bunun çok farklı sebepleri olsa da haberimizi ilgilendiren kısmı işçi ile işverenin birbirinden haberdar olmaması.

Aslında günümüzde sosyal hayatımız dışında iş hayatımız da internet ortamına taşınmış durumda. Artık dükkan dükkan gezerek iş arayan kimse pek yok. Doğal olarak iş veren ihtiyacı olduğu işçiye internet ortamından daha kolay ulaşabiliyor. Aslında işçi ile iş vereni bir araya getiren çok sayıda online platform olsa da, kitle açısından bu güç Facebook’a geçebilir.

Geçen sene ABD ve Kanada‘da hizmete sunulan iş ilanları sistemi ile Facebook iyi bir yol kat etmiş görünüyor ki bu özelliği 40 ülkeye getirmeyi planlıyor. Buna göre şirketler ihtiyacı olan elemanlar için işletme sayfalarında ilanlar yayınlayabilecek. Gelen başvurular içerisinden de değerlendirme yapılıp başvurana Messengerüzerinden ulaşılacak.

Sistem sadece bununla sınırlı çalışmıyor, iş verenler şirket sayfalarında şirket ile ilgili geniş açıklamalara yer verebilecek ve işçiler işletme sayfalarındaki iş ilanlarına aboneolabilecekler. Böylece ilanlar anında iş arayanlara bildirilmiş olacak.

Tabii bu gelişmeyle birlikte kullanıcıların yaptığı paylaşımların, tercih edilme durumunu etkileyebileceği aşikar. Ancak Facebook iş ürünleri müdürü Gaurav Doni, kullanıcıların hangi paylaşımları işletmeler tarafından görebileceği üzerinde tercih hakkı bulunacağını belirtiyor. Yani bir iş veren başvuranların gönderilerini görebilecek ancak sizin istemediğiniz, gizlilik ayarı gerçekleştirdiğiniz paylaşımları görüntüleyemeyecek.

Baktığımız zaman oldukça faydalı olacak olan bu sistem Türkiye’ye de gelirse, işsizliğe bir nebze de olsun ferahlık getirebilir. Zira ülkemizde Facebook kullanım oranı oldukça yüksek. Şimdilik 40 ülkenin hangi ülkeler olduğu belli değil ancak gelişmeler oldukça sizleri bilgilendireceğiz.

Günümüzde işveren ile işçileri aynı ortamda buluşturan birçok platform bulunsa da

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Vzr Teknoloji,Ayyıldız Tim İle Birlikte ABD Fedaral Merkez Bankasını Hackledi!
WhatsApp,Durumlara Reklam Getirecek Gibi Görünüyor!
Saç Bandı Kulaklığı ile Uykusuzluk Problemi Sona Eriyor!
Your Phone İle Sorunsuz Mobil Senkronizasyonu Sağlandı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir