‘Reddit.Com’ Yazarken Dikkat Edin, Dolandırılabilirsiniz!

vzrteknoloji 06 Şub 2018

Adres çubuğuna girerken yaptığınız küçük bir hata, daha sonrasında büyük sorunlara sebep olabilir. ‘Yemleme’ amacıyla yapılan sitelerden biri bilgilerinizi çalmayı hedefliyor.

İnternette gezinirken, eğer ki yer imlerini yoğun bir biçimde kullanmıyorsanız adres çubuğuna gideceğiniz sitenin adresini hatalı yazmanız oldukça olası. Özellikle klavyeyi hızlı kullanmaya gayret ederken veya aceleniz varsa ufak bir harf hatası ile gideceğiniz adres yerine başka bir şey giriyor olabilirsiniz.

 Zaten bilindik birçok internet sitesi sizin bu tip bir hata yapacağınızı öngörüyorlar. Google.com yerine ‘Gooogle.com’, Yahoo.com yerine ‘Yaho.com’ yazsanız dahi o alan adları da satın alınıp doğru olana yönlendirildiği için herhangi bir sorun yaşamıyorsunuz. Bununla birlikte her site bu konuda önlem alamayabiliyor. Belki ihmalkarlık, belki de alan adının alınmış olmasından; Reddit bu tip bir önleme sahip değil ve Reddit’e girerken sondaki ‘m’ harfini unutmanızı hiç önermiyoruz.
Nitekim ‘Reddit.Co’ adıyla açılan site, tasarımıyla tıpkı aslını andırsa da kazın ayağı öyle değil. İçerisinde gizli bilgilerinizi elde edebilecek, bilgisayarınıza virüs bulaştırabilecek onlarca farklı ‘phishing’ tuzağı içeriyor. Açık fark edildikten sonra Reddit’e ulaşılmış ve bu alan adını satın almak için girişimleri olup olmadığı sorulmuş ama kendilerinden henüz bir cevap yok. Gerekli adımlar atılana dek adres çubuğuna ne girdiğimize dikkat etmekte fayda var.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Vzr Teknoloji,Ayyıldız Tim İle Birlikte ABD Fedaral Merkez Bankasını Hackledi!
WhatsApp,Durumlara Reklam Getirecek Gibi Görünüyor!
Your Phone İle Sorunsuz Mobil Senkronizasyonu Sağlandı!
Youtube Gece Modu Özelliği Android’e Gelmeye Başladı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir