Siri Yakında Google Asistanın Performansını Geçecek!

vzrteknoloji 26 Tem 2018

Loup Ventures tarafından gerçekleştirilen araştırma sesli asistan karşılaştırma testinin sonuçlarını çeşitli alanlarda 800 sorunun yöneltildiği testte göre Siri Google Asistan ile arayı kapatmak için sıkı çalışıyor.

Geçen yılki teste göre Siri , soruların yüzde 66’sına doğru cevap verebilmişti. Bu yıl ise Apple dijital asistanının daha akıllı hale gelerek bu oranı yüzde 78.5’lik doğruluk oranına yükselttiği görülüyor.

Rapora göre Siri, doğru anlasa da ayrıştırılan sorgulara doğru yanıtlar veremiyor. Dijital asistanın soruların yüzde 99’unu anlasa da belirttiğimiz gibi doğru yanıtlama yüzde 78.5. Diğer taraftan Google Asistan sorguların yüzde 100’ünü anlarken bunların yüzde 85’lik kısmına doğru yanıtlar vermesiyle öne çıkmayı başarıyor.

Alexa ve Cortana ise araştırmada pek de iyi sonuçlar ortaya koymamasıyla hayal kırıklığına uğratıyor. Amazon ve Microsoft asistanlarının testinde şirketlerin kendi donanımlarının değil de iOS uygulamalarının kullanılmış olduğunun da altını çizmek gerekiyor.

Loup Ventures maalesef sorduğu 800 sorunun tamamını da paylaşmıyor ancak bunların kullanıcıların sesli asistanlardan beklediği en önemli görevlerden oluşan bir örnekleme sahip olduğunun altı çiziliyor.

Sirinin geçen seneye göre yüzde 13 oranında gelişim göstermesi yakında sadece Google asistan değil bütün rakipleri ezeceğini ve kendi tahtını garantileceğini gösteriyor.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Vzr Teknoloji,Ayyıldız Tim İle Birlikte ABD Fedaral Merkez Bankasını Hackledi!
WhatsApp,Durumlara Reklam Getirecek Gibi Görünüyor!
Your Phone İle Sorunsuz Mobil Senkronizasyonu Sağlandı!
Youtube Gece Modu Özelliği Android’e Gelmeye Başladı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir