Twitter’ın Yeni Özelliği Ünlüler Çok Kızdı!

vzrteknoloji 14 Tem 2018

 Twitter, kilitli hesapların takipçiler arasında gösterilmeyeceğini duyurmuştu. Özelliğin başlamasıyla birlikte pek çok hesabın takipçilerinde bariz düşüş yaşandığı gözlemlendi.

Twitter’da güvenlik prensibini ihlal eden veya şirketin politikalarına uymayan hesaplar kilitleniyor ve bu hesaplara bir süre giriş yapılamıyor. Bunlara da ‘kilitli hesap’ deniyor. Şirketin yeni özelliğinde ise kilitli hesaplar, takip ettikleri kişilerde görünmeyecekti. Sosyal medya devinin yaptığı yenilik özellikle ünlülerin hesaplarında büyük farklılıkları beraberinde getirdi.

Tabi bizim 1000 abonemiz bundan etkilenmesi bir yana çoğu sayfalar baya bir kayıp yaşadı.Sosyal medya analitik servisi Socialblade’e göre Twitter’ın en büyük dokuz hesabı (Katy Perry, Justin Bieber, Barack Obama, Rihanna, Taylor Swift, Lady Gaga, Ellen Degeneres, Christiano Ronaldo ve YouTube) kilitli hesap yeniliğinden en çok etkilenenler oldu. Her birinin 2 milyondan fazla takipçi kaybettiği ortaya çıktı.

En büyük takipçi sayısına sahip olan Katy Perry 2.816.619 takipçi kaybedince takipçi sayısı 106 milyona geriledi. Aynı zamanda Justin Timberlake de bir gecede 1,8 milyon düşüş yaşayanlardan biriydi. Hatta Twitter’ın kendi hesabı bile 7 milyonu aşkın takipçisini elinden kaçırmasıyla dikkat çekti.

ABD Başkanı D. Trump ise bu yenilikten pek etkilenmedi. Trump’ın bir gecede 326 bin takipçi kaybedip ertesi gün 5 bin takipçisini geri kazandığı ortaya çıktı. Genel anlamda ünlü isimlerin Twitter’daki bu özellikten etkilendiği ortada ancak kilitli hesaplar tekrar açıldığında bu isimleri takip etmeye devam edeceklerini de belirtmek gerekiyor.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Vzr Teknoloji,Ayyıldız Tim İle Birlikte ABD Fedaral Merkez Bankasını Hackledi!
WhatsApp,Durumlara Reklam Getirecek Gibi Görünüyor!
Your Phone İle Sorunsuz Mobil Senkronizasyonu Sağlandı!
Youtube Gece Modu Özelliği Android’e Gelmeye Başladı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir