Vzr Teknoloji,Ayyıldız Tim İle Birlikte ABD Fedaral Merkez Bankasını Hackledi!

vzrteknoloji 12 Ağu 2018

Dün gece Ayyıldız Tim tarafından yapılan toplantıyla beraber patronumuz Metehan Cengiz`in(DNZHACKED20) verdiği fikir üyeler tarafından kabul edilerek Yedkan Bir Yafese bildirildi.Kabul edilen bildiri gece Ayyıldız Tim`in Youtube sayfasında canlı olarak yayınlanarak hacklendi.

FETÖ ve PKK terör örgütleriyle ilişkisi olduğu gerekçesiyle tutuklanan ardından ev hapsine alınan Papaz Andrew Craig Brunson nedeniyle ABD ve Türkiye arasında büyük bir kriz yaşanmaya başlamıştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’e yaptırım uygulayan ABD yönetimi son olarak Türkiye’ye ekonomi üzerinden saldırı başlatarak manipülatif hamlelerle doların yükselmesine neden olmuştu.

Türk hacker grubu Ayyıldız TİM alınan hukuksuz karar sonrası ABD Başkanı Donald Trump’ın sahibi olduğu Trump Towers’ın sitesini hacklemişti. AY Yıldız Tim’in ABD’ye yönelik siber hamleleri devam ederken ABD Federal Bankasına ve diğer birçok bankaya yönelik siber saldırıların hız kesmeden süreceği öğrenildi.Dün ilk defa Metehan Cengiz tarafından internette paylaşılan bildiride yeni hedefin ise ABD borsasına yönelik olacağı açıklandı. AY Yıldız Tim siber saldırılarla çok sayıda önemli siteye erişimi engellemişti.

12 agustos gecesi saat 1:00 ile 3:00 sularında canlı olarak hacklenen ABD fedaral merkez bankası ABD`ye yapılmış büyük bir vurgun oldu.Cumhurbaşkanımız,devlet yetkililerimiz ve genaralimiz tarafından alınanan kararla ABD`nin yaptıgı yaptırım kadar Türkiye`ninde yaptırım yapılacağı söylendi.

Peki Ayyıldız Tim Kimdir?

Ayyıldız Tim 2002 yılında Yeni Zelanda’da kurulan ve Türkiye’de faaliyette olan, kendisini vatansever, milliyetçi ve Atatürkçü olarak tanımlayan Türk hacker grubudur. Bünyesinde birçok muhtelif grubu barındırır ve askerî rütbe sistemi vardır. Grup, ismini Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı’nın internet sitesini hackleyerek duyurmuştur.

Kendilerini Türkiye’yi gelecek sanal tehditlerden korumak ve cevap vermek için toplanmış sanal dünyanın askerleri diye tanıtmaktadırlar. Grup bu ifadelerini milliyetçilik fikri ile birleştirerek ve Soğuk Savaş’ın antikomünist psikolojik savaş tekniklerini kullanarak hack eylemlerini gerçekleştirmektedirler. Özellikle hack grupları olan RedHack ve Anonymous’e karşı verdikleri savaş ile bilinirler.

Grubun sloganı, aynı zamanda Mustafa Kemal Atatürk’ün de söylediği bir söz olan “Vatanını en çok seven, görevini en iyi yapandır.” sözüdür. Grup hakkında yazılmış “Kim bu Ayyıldız Tim?” isminde bir adet kitap mevcuttur.

Ayyıldız Tim`in yaptığı bazı işlevler 

 

 •     2016 Türkiye askerî darbe girişimi sonrasında Atalay Demirci’nin resmi Twitter hesabı, ele geçirildi. Sonrasında ise gizli FETÖ’cü diye servis edildi ve bazı konuşmaları yayınlandı. Olayın ardından Demirci ‘terör örgütüne üye olma’ suçundan tutuklandı.
 •     Grup 2011 yılında Anonymous hack gurubunun manifesto sitesine saldırı düzenledikten sonra site yöneticisi şunu yayınlamıştır: “AnonNews’in basın bildirisini host etmek dışında, OpTurkey’le bir ilgisi bulunmamaktadır. Bu yüzden lütfen AnonNews’e saldırmaktan vazgeçin. Not:Bazı insanların iddialarının aksine AnonNews hacklenmemiştir. DDos atakları sebebiyle site çökmüştür.”
 •     Amerika Birleşik Devletleri (ABD) uzantılı sitelere saldırılması.
 •     Birleşmiş Milletler’in Ermenistan uzantısına saldırı.
 •     Birleşmiş Milletler sitesine saldırı
 •     İsrail devlet sitelerini hacklemek.
 •     Çin uzantılı sitelere saldırı.
 •     Danimarka devlet ve sivil sitelerine toplu saldırı iddiası.
 •     Suriye kaynaklı, hükümete ait olduğu iddia edilen sitelere ve bazı haber ajanslarına saldırılması.
 •     Hollanda iktidar partisi Partij van de Vrijheid (Özgürlük Partisi) üyesinin kişisel sitesine saldırılması.
 •     Spartak Moscow spor kulübünün internet sitesini hacklemek.
 •     Ulusal Kanal internet sitesini hacklemek.
 •     Associated Press haber ajansının Twitter hesabı ele geçirildi; sahte haber yayınlandı; borsalar zarar gördü. grup bu saldırıyı gerçekleştirdiğini iddia etti.
 •     Türkiye İş Bankası sitesi ve ATM’ler kullanıma kapandı. Hack yapıldığına dair somut bir delil bulunamadı. grup saldırı gerçekleştirdiğini iddia etti.
 •     Mısır’daki darbe sonrasında Mursi’ye destek amaçlı devlet sitelerine ve basın sitelerine saldırı.
 •     Sırbistan’daki sivil ve kamu kuruluşlarının internet sitelerini Srebrenitsa Katliamını anmak için hacklemek.
 •     İsrail’in 2014 Gazze Savaşı’nı protesto etmek için Coca Cola’nın sitelerine saldırılması.
 •     25 Aralık 2015 tarihinde, Rusya Ekonomi Bakanlığı internet sitesine DDos saldırısı düzenleyerek, siteye erişimi engellemiştir.
 •     Aralık 2015 tarihinde Rusya’ya misilleme olarak 19 bin Rus vatandaşının bilgileri Ayyıldız TİM tarafından ele geçirildi.
 •     Aralık 2015’te Anonymous’a ait [www.anonofficial.org web sitesi] hacklenmiştir.
 •     1 Ocak 2016 tarihinde Rusya Millî Savunma Bakanlığı sitesi hacklenerek Türk Bayrağı ekledi.

 

 

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Lise Mezunu Genç Kendi Arabasını Yaptı!
Ülkemizin Yeni Gözdesi Milli Enerji Silahı ‘Wattozz’ İle Tanışın!
Teknosa Bu Yıl 10 Milyon Dolar Zarar Elde Etti!
Yeni Gözdemiz Yerli Antivirüs Programı Ara Tanıtıldı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir