WordPress Kullanım Rekoru Kırdı!

vzrteknoloji 05 Mar 2018

Automattic şirketinin web site panellerine yönelik sunduğu ve içerik yönetme amacıyla kullanılan Wordpress, tüm dünyada yüzde 30 kullanım oranına ulaştı. WordPress’in en yakın takipçisi Joomla ise yüzde 3 seviyesinde

Web teknolojisi araştırma şirketi W3Techs tarafından ortaya konan veriler dahilinde, neredeyse her üç siteden birinde WordPress kullanılıyor. Hem basit bir arayüze hem de pek çok işleve sahip olan WordPress, 2015’in Kasım ayında, elinde yüzde 25’lik bir kullanım oranı bulunduruyordu. Yani iki buçuk yıl içerisinde yönetim panelinin kullanımında yüzde 5’lik artış yaşanmış.

Araştırma raporunda belirtilenlere göre; yönetim panel sistemlerinin (CMS) yüzde 60’ı WordPress’e ait. Bu anlamda da büyük bir kullanım oranını barındıran panel; Joomla, Drupal gibi sistemlerle de gerçekten iyi bir yarış içerisinde olduğunu belirtmek gerekiyor. Bu analiz için dünya genelindeki 10 milyona yakın web sitesini inceleyen W3Techs, üç aylık kullanım ortalamasını aldıklarını belirtiyorlar.

Ayrıca WordPress’e en yakın sırada Joomla yer alıyorken onun da kullanımı yüzde 3.1 civarında. Üçüncü sıradaki Drupal’ın kullanım oranı ise yüzde 2.2 seviyesinde. Yani WordPress’in CMS sistemleri üzerindeki hakimiyeti uzun bir süre devam edecek gibi gözüküyor.

 

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Vzr Teknoloji,Ayyıldız Tim İle Birlikte ABD Fedaral Merkez Bankasını Hackledi!
WhatsApp,Durumlara Reklam Getirecek Gibi Görünüyor!
Saç Bandı Kulaklığı ile Uykusuzluk Problemi Sona Eriyor!
Your Phone İle Sorunsuz Mobil Senkronizasyonu Sağlandı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir