YouTube Çalışanları İçin ‘Günlük 4 Saat’ Sınırı Getirildi!

vzrteknoloji 14 Mar 2018

Dünyanın en popüler video paylaşım platformu YouTube, çalışanlarını düşünerek yepyeni bir sınırlama getirdi. YouTube üzerindeki içerikleri inceleyen çalışanları için günlük 4 saatlik bir sınır getiren şirket, bu saatin bile fazla olduğunu ifade etti.

YouTube CEO’su Susan Wojcicki tarafından açıklanan karar, içerik denetleyicilerini sevindirmeyi başardı. SXSW etkinliğinde konuşan Wojcicki, dört saatlik sınır ile çalışanlarının akıl sağlıklarını koruduklarını dile getirdi. “YouTube, Facebook, Reddit ve Twitter gibi platformlara yüklenen rahatsız edici içeriklere maruz kalan çalışanlarımızın akıl sağlığı bizim için önemlidir” şeklinde konuşan CEO, zamanla bu sürenin daha da düşürülebileceğini belirtti.

YouTube üzerindeki pek çok saçma, zararlı ve kuralları ihlal eden içeriklerle karşı karşıya kalan içerik denetleyicileri, otomatik sistemden kaçan videolara göz atıyorlar. Yani gün içerisinde şiddet, cinayet, intihar tarzındaki onlarca videoyu izlemek zorunda kalan çalışanların akıl sağlığı da bir süre sonra bozulmaya başlıyor.

Geçtiğimiz aylarda bu alanda 10 bin kişiye iş imkanı sunan YouTube, aynı zamanda psikolojik destek de sağlıyor. Konu hakkında Wojcicki ise “Bu ciddi bir konu. Geçtiğimiz yıl bu tür içeriklere bakarken çok zaman harcadım.” diyerek bu işin zorluğuna değinmekten kaçınmadı.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Vzr Teknoloji,Ayyıldız Tim İle Birlikte ABD Fedaral Merkez Bankasını Hackledi!
WhatsApp,Durumlara Reklam Getirecek Gibi Görünüyor!
Saç Bandı Kulaklığı ile Uykusuzluk Problemi Sona Eriyor!
Your Phone İle Sorunsuz Mobil Senkronizasyonu Sağlandı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir