iOS 12 Güvenlik ve Performans Odaklı Geliştiriliyor!

vzrteknoloji 04 Şub 2018

Apple’ın mobil cihazlarının tamamında kullandığı iOS işletim sistemi bildiğiniz gibi her yıl yeni bir sürüm numarası ile geliştirilerek yayınlanmaya devam ediyor. 

Geçtiğimiz aylarda iOS 11 sürümü ile piyasaya merhaba diyen yazılımın sonraki adımı hakkında bilgiler geldi. Muhtemelen iOS 12 adıyla karşımıza çıkacak güncelleme için çalışmalar başlatıldı.

Henüz yayınlanmasının ardından 3 ay kadar kısa bir süre geçmesine rağmen iOS 11 tam anlamıyla hatalardan arındırılmış değil. Sürekli olarak geliştirilmeye devam edilen sürümün sonraki ayağı önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacak. Ancak Apple daha şimdiden bir sonraki büyük sürümü iOS 12 için kolları sıvamış durumda.

Axios‘da yayınlanan bir rapora göre Apple, iOS 12 sürümünde yeni özellik ve geliştirmelerden ziyade performans ve güvenliğe odaklanacak. Raporun kaynağı olarak Apple’ın yazılım mühendisliğinden kıdemli başkan yardımcısı Craig Federighi gösteriliyor. Rapora göre Federighi bu ay tüm çalışanlara iOS 12 ile ilgi yol haritasını sundu. Haritaya göre yeni sürümde göz çarpan çok fazla yenilik olmayacak.

Yeniden tasarlanmış bir ana ekran, mail uygulaması ve gelişmiş resim çekme kabiliyetleri gibi büyük değişiklikler ise önümüzdeki yıl (muhtemelen iOS 13) kullanıma sunulacak. Bakıldığında Apple’ın bu politikası şaşırtıcı görünmüyor zira Apple Mac kanadında da böyle bir uygulamaya gitmişti.

Snow Leopard, Mountain Lion ve High Sierra sürümlerinde Mac için yeni özelliklerden ziyade yazılımın tamamına yönelik güvenlik ve performans iyileştirmeleri sunulmuştu. Apple özellikle bu yıl yayınlanan hatalarla dolu iOS 11 sürümünü düzeltmek ve uzun vadede gelecek sürümler için daha iyi bir alt yapı oluşturmak amacıyla böyle bir karar alması kuşkusuz çokta kötü bir fikir değil.

Apple sürdürdüğü geleneği bozmaz ise gelecek sürümün adı iOS 12 olacak. Sürümün ilk tanıtımının Haziran ayında düzenlenecek olan WWDC 2018 etkinliğinde gösterilmesi bekleniyor. Gelişmeler oldukça sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Peki sizler Apple’ın yazılım kanadındaki gelişmeleri hakkında neler düşünüyorsunuz?

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Palm 3.3 İnçlik Android Telefonu Sızdırdı!
Samsung Galaxy Note 9, Türkiye’de Ön Siparişe Sunuldu!
Samsung`un Yeni Amiral Gemisi Galaxy Note 9 Resmi Olarak Duyuruldu!
Samsung Galaxy Watch Ve Aynı Anda İki Cihazı Şarj Eden Wireless Charger Duo Tanıtıldı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir