Microsoft, Windows 10 ile Çalışan Katlanabilir Cihaz Konsepti Tasarladı!

vzrteknoloji 01 Tem 2018

 Microsoft, son yıllardaki donanım çıkışını akıllı telefonların tanımını değiştirmeyi hedeflediği Andromeda kod adlı cihazlarla taçlandırmaya hazırlanıyor.

5-6 Yıldır kendini geliştiremeyen ve Microsoft Lumia telefonlardaki Windows işletim sistemiyle kendini bitiren Microsoft,kendini katlanabilir cihaz konsepti ile taşları yerinden oynatacak gibi görünüyor.Cep bilgisayarları, akıllı telefonların önlemez yükselişiyle birlikte ortadan kalktılar. En azından üreticiler satamayacakları şeyleri üretmek istemediler.

Microsoft ise akıllı telefon sektöründeki başarısız stratejilerinin ardından, sektöre cep bilgisayarlarını yeniden hayata geçirerek dönmek istiyor.Apple ve Samsung’dan pazar payını alamayan dev şirketin hedefinde Andromeda olarak adlandırılan katlanabilir cep bilgisayarlarını üretmek var.

Cihazın 6 ila 7 inç boyutunda iki büyük akıllı telefon ekranına sahip olması bekleniyor. Katlanabilir olan bölmesinde, görüntünün ortasından çerçeve geçmesini engellemek adına menteşe bulunacak.Microsoft bu cihazları için bir de dokunmatik kalem desteği sunmaya hazırlanıyor. Ekran birimleri ise söylentilere göre LG Display tarafından üretilecek.

Andromeda’nın bize neler sunabileceği ile ilgili veriler şimdilik bu kadar. Windows’un mobil cihazlarla entegre versiyonlarını üretmedikçe Android, iOS ve MacOS altında ezileceğinin farkına varan Microsoft, umarız taşınabilir cihazlar için elini çabuk tutar.

Ya artık Microsoft kendine çeki düzen vererek yenilenecek ve teknolojiye ayak uyduracak yada batan çogu firmalar gibi kendini bitirecek.Görelim Mevlam neyler neylerse güzel eyler dostlar…

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Hataları Gidermek İçin Apple,iOS 12 Beta 4’ü Kullanıma Sundu!
Apple,iOS 12’nin Üçüncü Betasını Yayınladı!
iOS 11.4 Güncellemesi Yayınlandı!
Google,Andoid İşletim Sisteminin İOS İşletim Sistemi Kadar Güvenli Olduğunu Söyledi!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir