Amerika 2019’da 5G Teknolojisine Geçmeye Hazırlanıyor!

vzrteknoloji 04 Şub 2018

Amerika, daha yüksek veri hızları için devrimsel bir nitelik taşıması beklenen 5G’ye geçiş için son düzlüğe girmiş gibi görünüyor.

2019 yılı 5G’ye geçiş için önemli bir sene olacak. Geçtiğimiz dönemlerde 5G’ye geçiş yapan ilk ülke olmak istediğini açıklayan ve 2018 yılında çeşitli denemeler yapacağını açıklayan San Marino’dan sonra, Amerika Birleşik Devletleri cephesinden de çeşitli haberler geliyor. Amerika’nın ünlü telekominikasyon şirketi Sprint, 2019 yılının ilk yarısında 5G’ye geçeceğini açıkladı.

Sprint’in CEO’su Marcelo Claure, yaptığı açıklama ile 5G’ye uyumlu yeni antenlerini baz istasyonlarına entegre etmeye başladıklarını açıkladı. Bu sayede şu an için %50’lik dilimi 2.5GHZ standardını destekleyen baz istasyonlarının, 2019’un başına değin tamamı destekleyecek şekilde çalışmalar sürüyor.

Bununla birlikte 4G’den 5G’ye geçişin ücretlerde de ciddi bir zamma sebep olacağı da kesinleşti diyebiliriz. 5G’ye geçişin oldukça masraflı ve sürdürülebilirliğinin de zor olduğu belirtiliyor ve bununla birlikte olabilecek en uygun fiyatlardan hizmet verileceği de Sprint tarafından eklenmiş. Bakalım 5G ülkemizde ne zaman standart halini alacak ve bunun fiyatlara etkisi ne olacak?

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Palm 3.3 İnçlik Android Telefonu Sızdırdı!
Samsung Galaxy Note 9, Türkiye’de Ön Siparişe Sunuldu!
Samsung`un Yeni Amiral Gemisi Galaxy Note 9 Resmi Olarak Duyuruldu!
Samsung Galaxy Watch Ve Aynı Anda İki Cihazı Şarj Eden Wireless Charger Duo Tanıtıldı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir