Apple, VPN uygulamalarını App Store’dan kaldırdı!

vzrteknoloji 31 Tem 2017

Çin, İnternet erişimi konusunda son derece sıkı kurallara sahip. Ancak VPN ile Çin’in uyguladığı yasaklar delinebiliyor. Çin, buna çözüm olarak ülkede tüm VPN hizmetlerini geçtiğimiz hafta engelledi. Bu süreçte Apple’dan beklenmedik bir hamle geldi.

Apple, ExpressVPN geliştiricilerinin belirtildiği üzere, tüm VPN uygulamalarını Çin’deki App Store’dan kaldırmaya başladı. ExpressVPN’e gönderilen mailde; Apple’ın ExpressVPN uygulamasının Çin App Store’dan kaldırdığı yazıyor. Öyle görünüyor ki, tüm önemli VPN servisleri aynı muameleyi görecek.

Bu ayın başlarında Apple, ilk Çin veri merkezini kurmak için yerel bir firma ile ortak çalıştı. Tesis, Çinli müşteriler için tüm kullanıcı bilgilerini saklıyor.

Şirketlerin, Çin’deki kullanıcı verilerini yurtiçinde saklamasını gerektiren yeni İnternet güvenlik yasaları yeni yürürlüğe girdi. Apple da bu yasalara uyması gereken ilk büyük şirketlerden biriydi.

Apple, Çin’de büyük bir oyuncu olmak istiyor ve iPhone satışları için yeni bir büyüme fırsatı arıyor. Apple bu yüzden VPN uygulamalarını kaldırarak Çin’in gözüne girmek istiyor olabilir.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Palm 3.3 İnçlik Android Telefonu Sızdırdı!
Samsung Galaxy Note 9, Türkiye’de Ön Siparişe Sunuldu!
Samsung`un Yeni Amiral Gemisi Galaxy Note 9 Resmi Olarak Duyuruldu!
Samsung Galaxy Watch Ve Aynı Anda İki Cihazı Şarj Eden Wireless Charger Duo Tanıtıldı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir