Apple’dan Beklenmedik Zam Yaptı!

vzrteknoloji 20 Eyl 2017

Geçtiğimiz günlerde tabiri caizse böbrek fiyatı etiketiyle iPhone X, iPhone 8 ve Apple Watch Series 3 modelllerini tanıtan Apple, oldukça tepki toplamıştı. Fiyat etiketiyle ilgili sosyal medya üzerinden birçok capsin yapıldığı yeni modellerin ardından şimdi de sessiz sedasız zam haberi gündemin konusu oldu.

Yeni cihazların tanıtılmasının sonrasında Türkiye de dahil olmak üzere iPhone 7 modellerinin fiiyatlarında bir düşüş olmuştu. Meğerse fiyatların aşağıya çekilmesinin altında yeni zam yatıyormuş. Bildiğiniz üzere iPhone, Mac, iPad, Apple Watch’in ekranı kırıldığında veya hor kullanılması durumunda Apple’ın servisi sizden ekran değişim ücreti istiyordu.

Bugün gelen zam ile bu fiyat “100 TL” olarak zamlandı. Daha önceden iPhone 7’nin ekran değişim bedeli için 529 TL ödemeniz gerekirken, gelen zamın ardından bu fiyat 629 TL olarak değişti. iPhone 7 Plus cephesinde ise ekran değişim bedeli 619 TL iken gelen zam ile 719 TL oldu.

Şuan için bugün yapılan zamın Apple’ın yeni modelleri iPhone X ve iPhone 8 için geçerli olup olmadığı bilinmiyor. Ancak tahminlerimize göre iPhone X’in ekran değişim ücreti 1000 TL civarında olabilir. Bakalım Apple’ın yaptığı bu yeni zam,, kullanıcılar tarafından nasıl karşılanacak?

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Ülkemizde Bir Yerli Daha Telefon Firması Kuruluyor!
Cumhurbaşkanımız R.T.E Yerli Telefon Çagrısında Bulundu!
Xiaomi Türkiye Resmi Olarak Hizmet Vermeye Başladı!
Xiaomi Mi A2`nin Türkiye Satış Fiyatı Açıklandı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir