Apple,Face ID Sorunlarını Bir Türlü Bitiremiyor!

vzrteknoloji 08 May 2018

Apple Firması Face ID sorunları için arka kamera değişimi yapmıştı. Kulaklarınıza inanamadıgınız bu ilginç gelen bu durum, ön ve arka kameradaki lenslerin birbirine bağlı olmasından kaynaklanıyor.

Apple’ın mağazalarına ve onarım merkezlerine gönderdiği bir destek dokümanı, Face ID onarımları için izlenen ilginç bir yöntemi ortaya çıkardı. Face ID problemi için arka kamera değişimi yapılmasının gerekliliğini belirlemek için çalışanlarına bir donanım testi yapmasını söyleyen Apple Firması, gerektiği durumlarda bu değişimi yapıyor.Apple Firmasının bu değişimi yapmasının sebebi ise İphone X’in üretimininde acele edilmesi ve telefonun içinde yer alan donanımlarının birbirine tam uyum sağlamaması görünüyor.

Ayrıca Face ID sorununu çözmek için ise firma arka kamera değişiminin gerekliliği, kulağa oldukça saçma gelse de bu ilk kez duyduğumuz bir şey değil. Reddit üzerindeki birçok iPhone X kullanıcısı, arka kamerayla ilgili bir sorun olduğunda Face ID’nin de çalışmadığını belirtmişti.

İPhone X cihazının Face ID özelliğinin iyi çalışmadığını düşünen bir kullanıcı, Apple Store’a değişim için gitti. Cihazın arka kamerasını değiştiren Apple yetkilisi, True Depth kamera ve telefoto lensin birbirine bağlı olarak çalıştığını söyledi. iPhone X kullanıcısının yaptığı açıklamanın tamamı ise şu şekilde:

“Genius Bar’daki çalışanla konuştum ve kameraların bağlı olduğunu söyledi. Lensler, yaptıkları işlere göre farklılık gösterir. Çalışır durumda olan geniş açı lensi, ön kameraya bağlı. Telefoto ise True Depth’e bağlı ve her ikisi de çalışmıyordu.”

iPhone X’unuzda Face ID ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız, Apple Destek ile iletişim kurmanızda fayda var. iPhone X’unuzu Apple yetkili servislerine götürerek, cihazınızın arka kamera değişimine ihtiyacı olup olmadığını öğrenebilirsiniz.İsterseniz de firmayı tüketici haklarına dava ederek hakkınızı arayabilirsiniz.

 

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Palm 3.3 İnçlik Android Telefonu Sızdırdı!
Samsung Galaxy Note 9, Türkiye’de Ön Siparişe Sunuldu!
Samsung`un Yeni Amiral Gemisi Galaxy Note 9 Resmi Olarak Duyuruldu!
Samsung Galaxy Watch Ve Aynı Anda İki Cihazı Şarj Eden Wireless Charger Duo Tanıtıldı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir