Fitbit’in Tam Donanımlı İlk Akıllı Saati Ionic Çıktı!

vzrteknoloji 27 Eyl 2017

Ağustos ayında tüketicilere tanıtılan Fitbit’in akıllı saati Ionic, bugün yeni bir bilgiyle tekrar gündeme geldi. Cihazın planlanan satışa çıkma tarihi 1 Ekim olarak açıklandı.

1 Ekim’den itibaren Kuzey Amerika, Asya Pasifik, Avrupa, Orta-Doğu, Afrika ve Latin Amerika’da satışa çıkarılacak olan Ionic, firmanın deyimine göre “büyük satıcılar” üzerinden temin edilebilecek. Fiyat konusunda ABD hakkında bilgimiz olan cihazın standart paketi 299.95 dolar olacak. Amazon, BestBuy ve bir kaç spor mağazasından daha satın alınabilir olacak olan cihazın kayışları da aynı gün satışa sunulacak. Klasik ya da spor kayışlardan birini isterseniz bu size 30 dolara mal olurken el yapımı Horween deri kayışlar 60 dolara patlayacak.

Ionic hakkında kısaca bilgi verecek olursak, firma akıllı saate 4 günlük pil ömrü vaadediyor. Bu pil ömrü aktif şekilde GPS kullanırken 10 saat olarak ifade ediliyor ve tüm paket 50 metre derinliğe kadar su geçirmez. Bu sebeple cihazın yüzme modu bile mevcut. Mobil ödemelere imkan tanıyan NFC çipine sahip cihaz müzik depolamak için de 2.5 GB’lık dahili alana sahip. Cihazın tanıtımına daha yaklaşık bir hafta varken SDK, yani uygulama geliştirme kiti ise yayınlanmış bulunuyor. Bu kit sayesinde geliştiriciler Fitbit OS için uygulamalar geliştirerek saatin işlevselliğini arttırabilecekler.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Palm 3.3 İnçlik Android Telefonu Sızdırdı!
Samsung Galaxy Note 9, Türkiye’de Ön Siparişe Sunuldu!
Samsung`un Yeni Amiral Gemisi Galaxy Note 9 Resmi Olarak Duyuruldu!
Samsung Galaxy Watch Ve Aynı Anda İki Cihazı Şarj Eden Wireless Charger Duo Tanıtıldı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir