Fransa’da EMUI 8.0 Güncellemesi Alan Honor 9 ve 8 Pro Yapay Zekaya Kavuşuyor!

vzrteknoloji 09 Şub 2018

Her ne kadar Kirin 970 çipinin yapay zeka için ayrılmış modülüne sahip olmasalar da, yapılacak EMUI 8.0 güncellemesi ile bu modeller de yapay zekanın nimetlerinden faydalanacaklar.

Honor’ın Fransa şubesi Twitter’da yaptığı açıklama ile Honor 9 ve Honor 8 Pro’nun EMUI 8.0’a son güncellemeyi alacaklarını açıkladı. EMUI 8.0, firmanın Android 8.0 Oreo üzerinde kullanıcı ara yüzünün son versiyonu. Güncelleme yayını 7 Şubat’ta her iki üst seviye cihaza gönderilmeye başlandı. Huawei’nin alt markasının Fransa birimi aynı zamanda güncelleme alacak iki diğer telefon modeli için tarih aralığını da açıkladı. Önceki Honor 8 modeli ile yeni orta seviye Honor 7X modelinden bahsediyoruz. Honor’ın Hindistan şubesi Ocak ayında yaptığı açıklamada, yazılım ve donanım kısıtlamaları nedeniyle Honor 8 ya da Android Oreo’nun EMUI 8.0 almayacağını açıklamıştı ama görünen o ki yanılmışlar.

Honor’ın Fransa şubesine göre cihaz 2018 yılı ikinci çeyreğinde EMUI 8.0’a güncellenecek (yani Nisan ile Haziran ayları arasında). Aynı durum Honor 7X için de geçerli. Şu an itibariyle Honor 8’e de geleceği konusunda bir netlik yok. Bu güncelleme aslında Honor 9 ve 8 Pro için önemli geliştirmeler getiriyor. Daha iyi bir sistem dengesi ve batarya ömrü yanında, kullanıcı arayüzünün görsel yenilenmesi de söz konusu bu güncellemede. Üstelik yeni yapay zeka özellikleri de eklendi.

Her ne kadar bu telefonlarda yapay zeka için özel bir modül bulunmasa da, bu güncellemeler Kirin 970 çipinin ve bu çipin Nöral İşlem Ünitesi’nin sunduklarıyla benzerlik taşıyor. Otomatik fotoğraf sahnesi tespiti, anlık çeviri ve otomatik kullanıcı arayüzü optimizasyonu güncellemede yer alıyor. Bu seçkin özelliklerin yanında Android Oreo’da bulunan en önemli standart özellikler de yer alacaktır. Honor 9 ve 8 Pro aynı zamanda resim içinde resim modu ile uygulamayı ekranda akışkan pencereler şeklinde küçültebilecek ve aynı zamanda diğer işleri yaparken bu uygulamalara göz atabileceksiniz.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Ülkemizde Bir Yerli Daha Telefon Firması Kuruluyor!
Cumhurbaşkanımız R.T.E Yerli Telefon Çagrısında Bulundu!
Xiaomi Türkiye Resmi Olarak Hizmet Vermeye Başladı!
Xiaomi Mi A2`nin Türkiye Satış Fiyatı Açıklandı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir