Gaziantep’te 150 Bin Liralık Sim Kart Soygunculuğu!

vzrteknoloji 11 Mar 2018

Gaziantep’in Şehitkamil ilçesinde yaşayan Mehmet Mutlu Azgın, sim kartının bilgisi dışında yenilenmesi sonucu tam 150 bin lirasından oldu.

Tüm süreç, Gaziantep’te yaşayan Mehmet Murat Azgın’ın sim kartıyla ilgili yaşadığı problemden ötürü operatörüne başvurmasıyla başladı. Sim kartıyla ilgili yaşadığı problemin giderilmesi için işlemlere başlayan görevliler, sim kartın bir gün önce zaten yenilendiğini belirttiler.

Bunun üzerine şüphelenerek bankalarındaki hesaplarını kontrol eden Azgın, banka hesaplarındaki bütün paranın boşaltığını fark etti. 110 bin liralık bakiyesinin yanı sıra, bankadan tam 40 bin liralık kredi de çekildiğini ve hesaplarının tamamen boşaltıldığını fark eden Murat Azgın emniyet güçlerine başvurdu.

Yapılan kontrollerde, adına sahte ehliyet çıkarılan ve bununla birlikte yenilenen sim kart sayesinde de internet şubesine erişim sağlanarak, hesabındaki paraların 3 ayrı kişiye araç bedeli olarak gönderildiği belirlenen Mehmet Murat Azgın, an itibarı ile mağduriyetinin giderilmesi için yasal sürecin sonlanmasını bekliyor.

Yaptığı açıklamada, “Ben 34 yaşındayım bir 34 sene daha çalışırsam, ancak o parayı kazanabilirim. Emniyete suç duyurusunda ve bankaya harcama itirazında bulundum. Halen bir geri dönüş olmadı. Bu işlemlerin 3-4 ay sürebileceğini söylüyorlar. Ben mağdurum, sürekli ödemelerle ilgili mesajlar geliyor.” şeklinde konuşan Azgın’ın mağduriyetinin kısa sürede giderilmesini ve sorumluların temenni ediyoruz.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Lise Mezunu Genç Kendi Arabasını Yaptı!
Ülkemizin Yeni Gözdesi Milli Enerji Silahı ‘Wattozz’ İle Tanışın!
Teknosa Bu Yıl 10 Milyon Dolar Zarar Elde Etti!
Palm 3.3 İnçlik Android Telefonu Sızdırdı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir