HTC’nin Gelirleri Bir Yılda %67 Düştü!

vzrteknoloji 08 Tem 2018

HTC 2017 yılı Haziran ayında 192 milyon Euro kâr elde ederken bu yıl Haziran ayında ise 62 milyon Euro kâr etti. Bu verilere göre geçen yıl Haziran ayına göre yüzde 67’lik bir gelir düşüşü olduğu tespit edildi.

2018 yılının 2. çeyreği ile 2017 yılının 2. çeyreği arasında ise yüzde 58‘lik bir düşüş olduğu görülüyor.HTC kâr edebilmek için 1.500 çalışanını veya iş gücünün yaklaşık yüzde 22‘sini çıkaracağını söyledi. Ayrıca HTC işten çıkarılmalarıda doğruladı ancak kesin bir sayı vermedi.

Tabiki de 2017‘de oldukça popüler olan Pixel bölümünü Google’a 1.1 milyar Dolar‘a sattı.Satış işleminle beraber HTC’nin en parlak 2000 mühendisi Google’a devredildi.Google, piyasada Samsung ve Apple gibi firmalar kadar ses getirmesede Saf Android kullanmak isteyen kullanıcılar için biçilmiş kaftan oldu.

HTC Vive ve amiral gemisi HTC 10 Bu nedenle şirketin bu dönemdeki kaybı 133 milyon ilginç bir şekilde, 2016 yılının ilk çeyreğine ait rapor, geçen yılın aynı dönemine göre% 64’lük bir düşüş kaydetti. Bu gerçekler göz önüne alındığında, şirketin yavaş bir mali durumdan yavaş yavaş gittiğini söyleyebiliriz.

En son açıklanan verilere göre HTC, 2017 yılının aralık ayında %15’lik bir düşüş yaşadı.Şirketin ocak 2017’den bu yana yaşadığı gelir kaybı ise %27 seviyesine ulaştı. Can simidi olarak gördüğü HTC U11 modelinden de beklediği geri dönüşü alamadığı bilinen şirketin, bu durumu daha ne kadar süre devam ettirebileceği de büyük merak konusu görünüyor.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Palm 3.3 İnçlik Android Telefonu Sızdırdı!
Samsung Galaxy Note 9, Türkiye’de Ön Siparişe Sunuldu!
Samsung`un Yeni Amiral Gemisi Galaxy Note 9 Resmi Olarak Duyuruldu!
Samsung Galaxy Watch Ve Aynı Anda İki Cihazı Şarj Eden Wireless Charger Duo Tanıtıldı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir