iPhone Güncellemesi 1600’den Fazla Hatalı ‘911’ Aramasına Sebep Oldu!

vzrteknoloji 23 Şub 2018

Büyük telefon şirketlerinin amiral gemilerini çok daha kullanışlı hale getirmek için yaptığı bazı güncelleme çalışmaları, beraberinde enteresan hataları da doğuruyor.

Apple, iPhone cihazları için geçtiğimiz seneler içerisinde güncellemeler arasında uzun süreler bırakıp devasa içerikler sağlamak yerine, periyodik olarak kullanıcıların işine yarayabilecek güncellemeleri ve hata düzeltmeleri sık sık yayınlamayı tercih etmişti. Bu bağlamda yapılan yeniliklerden biri hem Apple’ın, hem kullanıcıların, hem de 911 çalışanlarının başına iş açtı.

 Ekim 2017’de yayınlanan güncelleme ile iOS 11 kullanan Apple iPhone kullanıcılarının, acil durumlarda normale oranla çok daha kolay bir biçimde o ülkenin ‘Acil Durum’ telefon hattını araması için bir hizmet sunmuştu. Bu sayede iPhone’daki yan tuş ile herhangi bir ses tuşuna birlikte basıldığında anında arama sağlanabiliyordu. Her ne kadar hem zaman hem de can kaybını önleyecek iyi bir uygulama gibi görünse de, The Wall Street’de yayınlanan bir makaleye göre bu özellik olumsuz sonuçlara sebep oldu.
Amerika’nın sadece Kaliforniya eyaletinde, Apple iPhone kullanıcıların bu sebeple geçen 4 aylık süreçte 1600’den fazla kez 911’i aradığı saptandı. Bu da pek tabi ki saliselerin bile önem kazandığı ‘acil’ vakalarda oldukça büyük bir dezavantaj demek. Apple cephesinden gelen açıklamada ise ilgili birimin bu hatalı aramaların sebeplerini araştırdığını ve en kısa sürede sorunsuz bir sisteme geçileceğini belirtilmiş. Bakalım bu hatalı aramalar devam ederse Apple bu özelliği iPhone’lardan kaldırmak zorunda kalacak mı?

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Ülkemizde Bir Yerli Daha Telefon Firması Kuruluyor!
Cumhurbaşkanımız R.T.E Yerli Telefon Çagrısında Bulundu!
Xiaomi Türkiye Resmi Olarak Hizmet Vermeye Başladı!
Xiaomi Mi A2`nin Türkiye Satış Fiyatı Açıklandı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir