iPhone X İçin Bir Memurun 2 Ay, Asgari Ücretlinin 4 Ay Çalışması Gerek

vzrteknoloji 18 Eyl 2017

ABD’li teknoloji devi Apple, geçen hafta yeni akıllı telefon modelleri iPhone X, iPhone 8 ve iPhone 8 Plus ile akıllı saat Apple Watch 3 ve Apple TV’yi tanıttı. Yeni iPhone X şimdiye kadarki en pahalı telefon. ABD’de 999 dolara satılacak telefonun Türkiye’deki başlangıç fiyatı vergiler de dahil 6.100 TL olacak. Satışlar dünya ile aynı anda 3 Kasım’da başlayacak. Teknoloji severlerin fiyatı nasıl bulduğu ön taleplerle ortaya çıkacak.

CÜZDANLA İMTİHAN

Fiyat tüketicilere açıklandığında pahalı gelse de söz konusu akıllı telefon olduğunda etiket önemini yitiriyor. Çünkü artık yanımızda telefon değil, akıllı fotoğraf, cüzdan, video, paylaşma, mesaj veya e-posta yazma, konuşma, eğlence, rehber, yol tarifi ve sosyalleşme makinesi taşıyoruz! Bu yüzden asgari ücret alan bir işçibile alacağı telefon için kaç ay çalışması gerektiğine bakmıyor. Örneğin, Türkiye’de asgari ücretli bir çalışanın net maaşı 1.404 TL. 2018’deki zamla en düşük devlet memurunun cebine de 2.929 TL girecek. Bu durumda, bir asgari ücretli hiçbir yere harcama yapmazsa iPhone X almak için neredeyse 4.5 ay çalışacak. Devlet memurunun ise yeni akıllı telefona sahip olması için 2 ay çalışması gerekecek.

EN MAHREM TELEFON

Yeni İPhone X’in her kullanıcının yüz tanıma bilgisine de sahip olması cihazın içindeki kişisel bilgileri daha da kritik hale getiriyor. Sabah uyanınca, gece uyumadan önce en mahrem kişisel bilgilerimizin olduğu akıllı telefonlara ödediğimiz paraya üzülmüyoruz. Çünkü her konuyu danışıyoruz.Tabi şunuda biliyoruz en pahalı satıldıgı ülke ülkemiz malesef…

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Ülkemizde Bir Yerli Daha Telefon Firması Kuruluyor!
Cumhurbaşkanımız R.T.E Yerli Telefon Çagrısında Bulundu!
Xiaomi Türkiye Resmi Olarak Hizmet Vermeye Başladı!
Xiaomi Mi A2`nin Türkiye Satış Fiyatı Açıklandı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir