İphone X’in Artık Sıfır ve İkinci El Fiyatlarına Böbrek Bile Yetmeyecek!

vzrteknoloji 14 Tem 2018

Ülkemizde bayadır bir döviz dalgalanması var buda piyasayı etkilemekle birlikte özellikle teknolojik ürünlerin fiyatlarına büyük etki yapıyor.

Apple ortalığa ateş gibi saldığı zamlı fiyat listesi, görenlere ‘tek böbrek yetmez’ izlenimi uyandırdı.Sıfır cihazların fiyatları alıp başını giderken, ikinci el sektörü de yerinde saymadı.

Şu anda bundan etkilenen İphone X’in sıfır fiyatı 8.499 TL iken ikinci el fiyatlarıda 5000-6000 TL arasında izledi.Hatta ikinci el fiyatı 7.100 TL’ye (açılmamış kutu) alıcı buldu.

Zam için seçim sonrasını bekleyen Apple, seçimin ardından da yeni fiyat listesini deyim yerindeyse masaya koydu. Birinci el fiyatlara gelen zam, tahmin edeceğiniz üzere ikinci el fiyatlarında da değişime neden oldu.

Bir süre kullanılmış iPhone X’larda 5.700 TL ve üzerinde alıcı buluyor. Tüm bunlara ek olarak sadece iPhone X’un değil, diğer cihazlarında buna yakın zamlar aldığını söylemekte yarar var.Tabi ki bu fiyatlar sadece İphone için geçerli degil ama en büyük zammı iphone yapmış gibi görünüyor.

 

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Lise Mezunu Genç Kendi Arabasını Yaptı!
Ülkemizin Yeni Gözdesi Milli Enerji Silahı ‘Wattozz’ İle Tanışın!
Teknosa Bu Yıl 10 Milyon Dolar Zarar Elde Etti!
Palm 3.3 İnçlik Android Telefonu Sızdırdı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir