iPhone’un Bataryasının Öldüğünü Nasıl Anlarsınız?

vzrteknoloji 15 Eyl 2017

Geçen yıl iOS 10 tanıtıldığında iPhone 6S ve 6S Plus’larda şüpheli şekilde batarya problemleri ortaya çıkmıştı. Güncellemenin ardından cihazlar %35 civarı pil kapasitesi kaldığını gösterse de cihazlar kapanıyordu. Apple bu durumu düzeltmek için ücretsiz batarya yenileme başlattı ve cihazların durumlarını düzeltti.

Ortaya çıkan problemler sonrasında kullanıcılar, “Acaba telefonumun pili ne zaman değiştirilmeye ihtiyaç duyar?” şeklinde sorulara sahip oldular. Apple bu duruma cevap niteliğinde, Nisan ayının 25’inde açtığı destek başlığıyla cihazlarına eklediği özelliği paylaştı. Ayarlar>>Batarya altında görebileceğiniz uyarı, cihazınızın pilinin değişime ihtiyaç duyduğunu bir bant şeklinde uyarı olarak gösterecek.

Sessiz ama işe yarayan bir geliştirme olan bu özellik, cihazınızı ne zaman servise götürmeniz gerektiğini size göstereceği için sürprizler yaşamanızı engelleyecektir.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Palm 3.3 İnçlik Android Telefonu Sızdırdı!
Samsung Galaxy Note 9, Türkiye’de Ön Siparişe Sunuldu!
Samsung`un Yeni Amiral Gemisi Galaxy Note 9 Resmi Olarak Duyuruldu!
Samsung Galaxy Watch Ve Aynı Anda İki Cihazı Şarj Eden Wireless Charger Duo Tanıtıldı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir