Motorola Z3,Modelinin 5G Teknolojisini Nasıl Sağlayabileceğini Anlattı!

vzrteknoloji 04 Ağu 2018

Hepimiz biliyoruz ki 5G akıllı telefon yarışında ilk olmak için birçok büyük marka yarış içinde yer alıyor. Ancak Motorola’dan kimsenin beklemediği bir hamle geldi. Dünyanın 5G desteği sunan ilk akıllı telefonu Moto Z3 16 Ağustos’ta Verizon tarafından satışa sunulacak.

5G teknolojisi ilk olarak Verizon tarafından Los AngelesSacramentoHouston şehirlerinde 5G ağı devreye sokuldu. Moto Z3’e takılan bir aparat sayesinde bu 5G hattına erişmek mümkün olacak.

Zaten Verizoniçin 16 Ağustos’ta çıkacak olan telefon bir şekilde şirketin 5G ağının tanıtımını yapmak için ortaya çıkmış gibi görünüyor.Teknolojiyi kullanmak için Moto Z3 modeline takılacak bir aparat bu işlevi yerine getirecek.Aparat net olmamakla birlikte ancak 2019 başına yetişebilecek.

Aparat ve kurulu bir ağ sayesinde ilk gerçek 5G deneyimini yaşatacak. Motorola, Z3’ün 5Gbps’e kadar kablosuz veri hızına sahip olacağını açıkladı. Telefonla bu sayede kesintisiz olarak 4K yayınları seyretmek, gerçek zamanlı VR deneyimleri yaşamak mümkün olacak, Tabii ki telefon bunuQualcomm’un Snapdragon X50, 5G modemi sayesinde başarıyor. Ancak tüm bunları gerçekleştirmek telefonun pil ömrünü kısaltacaktır. Motorola bunu da düşünmüş ve bu 5G aparatı 2000 mAh’lik bir batarya ile karşımıza çıkarıyor. Böylece telefonun pili etkilenmemiş oluyor.

Ürünün özelliklerine bakacak olursak 6 inç Süper AMOLED ekran, cam ve metalden yapılmış, incecik üst ve alt çerçeveler bulunuyor. Telefonda, 12MP çift arka kamera ve 84 derece geniş açıya sahip 8 MP selfie kamerası var. Z3‘te 3000 mAh gibi orta büyüklükte bir batarya bulunuyor. Hızlı şarj için kutudan 15 Watt gücünde turbo adaptörde çıkıyor.

Fiyatına bakacak olursak ise telefon Verizon aracılığıyla ABD‘de satışa sunulacak. Z3’ü satın almak isteyen Verizon kullanıcıları 24 ay boyunca ayda 20 dolar (toplamda 480 dolar)ödeyecekler. Cihaz Android 8.1 Oreo ile kutudan çıkıyor. Parmak izi tarayıcısıyüz tanıma sistemi gibi son dönemin teknolojileri de Z3’te yer alıyor. Telefonda microSD kart yuvası var ve 2TB’a kadar destek sunuyor.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Ülkemizde Bir Yerli Daha Telefon Firması Kuruluyor!
Cumhurbaşkanımız R.T.E Yerli Telefon Çagrısında Bulundu!
Xiaomi Türkiye Resmi Olarak Hizmet Vermeye Başladı!
Xiaomi Mi A2`nin Türkiye Satış Fiyatı Açıklandı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir