Nokia 8 İle Birlikte Selfie Kalkıyor Yerine Bothie Geliyor

vzrteknoloji 13 Eyl 2017

Nokia’nın piyasaya sürdüğü yeni telefonu Nokia 8’de bulunan bir özellik herkesi mest edecek, alışılmadık bir özellik taşıyor. Bothie adı verilen özellik sayesinde aynı anda ön yüz ve arka kamera çalışabiliyor, kullanıcı bu bölmeli ekran kamera özelliğiyle iki kameranın çektiği fotoğraf ve videoyu tek bir ekranda görebiliyor. Bu yepyeni Dual Sight özelliğine ilginin çok büyük olacağı tahmin ediliyor.

EYLÜL’DE SATIŞA SUNULACAK

Firmanın fiyatını 599 € olarak belirlediği yeni cihazın satışa çıkacağı tarih ise Eylül. Ön ve arka kameraları 13 megapiksellik Zeiss optik teknolojisine sahip olan telefon şu anda Finlandiya’da yeni başlayan HMD Global’in lisansı altındadır.

SOSYAL MEDYA KULLANICILARININ İŞLERİNİ KOLAYLAŞTIRACAK

HMD Global tarafından yapılan tanıtıcı açıklamada, cihazın sosyal medyanın aktif kullanıcılarını ve video yaratıcılarını hedef aldığını söyledi. HMD baş ürün sorumlusu Juho Sarvikas, ” Milyonlarca insan sosyal medya platformlarında her bir dakikada milyonlarca fotoğraf ve video paylaşıyor. Bu kullanıcılar artık bu görselleri daha etkili kılacak yeni yollar aramaktadırlar. Bizler de kullanıcılarımızın görsel içeriklerle normalden daha çok ilgilendiğini ve paylaştığını biliyoruz. Bu yüzden üstün tasarımı, üstün bir deneyimi ve güçlü performansı mükemmel şekilde dengeleyen bir akıllı telefon çıkardık. Böyle bir telefonun ortaya çıkmasının tek ilham kaynağı işte bu insanlardır.” dedi.

ÇEKİLEN FOTOĞRAF ANINDA PAYLAŞILABİLİYOR

Akıllı telefon piyasasına yepyeni bir soluk getireceği düşünülen Bothie özelliği ayrıca çekilen görseli anında sosyal medya ile paylaşma olanağı tanıyor. Selfie özelliği ile yıllarca kullanıcılarının sayısını arttıran akıllı telefon piyasasının bu yeni özellik ile beraber tekrardan canlanıp canlanmayacağı ise merak konusu.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Palm 3.3 İnçlik Android Telefonu Sızdırdı!
Samsung Galaxy Note 9, Türkiye’de Ön Siparişe Sunuldu!
Samsung`un Yeni Amiral Gemisi Galaxy Note 9 Resmi Olarak Duyuruldu!
Samsung Galaxy Watch Ve Aynı Anda İki Cihazı Şarj Eden Wireless Charger Duo Tanıtıldı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir