Nokia X6,19 Temmuz’da Dünyaya Açılıyor!

vzrteknoloji 08 Tem 2018

Çentikli tasarımı ile piyasaya geri dönmeyi hedefleyen Nokia yeni telefonu olan Nokia X6’yı, 19 Temmuz’da Hong Kong’dan başlayarak tüm dünyaya açmayı planlıyor.

Uzunca bir dönem akıllı telefon pazarından çekilen firma,Çin pazarını birbirine katıyor.Çin pazarında popülerlik kazanan bir zamanların en güçlü şirketlerinden Nokia, eski günlerine dönmeye oldukça yakın görünüyor.

Fiyat/performas akıllı telefonların Çin’de satışa çıkarılan Nokia X6, beklenenden oldukça kısa bir sürede tükenince, gözünü Çin dışındaki ülkelere de dikmiş Nokia’nın akıllı telefon pazarını alt üst etmeyi planlıyor.Özellikle Uzak Doğu ülkelerinde heyecanla beklenen Nokia X6’nın Hong Kong’dan başlayarak dünyaya açılacağına dair birçok söylenti günlerdir kulislerde konuşulurken, sızıntılar Nokia tarafından doğrulandı. Nokia X6, küresel pazara ilk adımını 19 Temmuz’da atıyor.

Nokia 6.1 Plus ismiyle global pazara çıkması beklenen cihazın temel özellikleri ise şu şekilde: 5.8 inç FHD+ (1080 X 2280) 19:9 ekran, 4/6GB RAM, Çift Arka Kamera, Snapdragon 636 yonga seti, 32/64 GB varyasyonları ile 3.060 mAh’lık bir bataryası olan cihaz, son dönemin popüler tasarımlarından biri olan cihaz arkası parmak izi sensörüne sahip olacak.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Ülkemizde Bir Yerli Daha Telefon Firması Kuruluyor!
Cumhurbaşkanımız R.T.E Yerli Telefon Çagrısında Bulundu!
Xiaomi Türkiye Resmi Olarak Hizmet Vermeye Başladı!
Xiaomi Mi A2`nin Türkiye Satış Fiyatı Açıklandı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir