OnePlus 6 AnTuTu Benchmark Test Sonuçları Yayınlandı!

vzrteknoloji 11 Mar 2018

Snapdragon 845’li ve 19:9 çentikli ekran özellikleri ile birlikte çok yakında duyurulması beklenen OnePlus 6’nın AnTuTu Benchmark test sonuçları yayınlandı. 

Firmanın bir sonraki amiral gemisi olmaya hazırlanan telefonu, iPhone X benzeri bir ekran çentiği ile birlikte gelirken, etkileyici benchmark puanlarına sahip olacağı şimdiden görülüyor.

iPhone X’i Rahatlıkla Katlıyor

Şuanda yurt dışında milletin deli paralar vererek aldığı, bana göre hayal kırıklıkları ile dolu olan bir iPhone X‘i yarı fiyatına teknik özellikleri ve test sonuçları ile katlayabilen OnePlus 6 şimdiden OnePlus severlerin dikkatini çekmesini sağladı. A6000 kod adı verilen OnePlus 6‘dan AnTuTu benchmark puanları ortaya çıkarken, yaklaşan yeni amiral gemisi için bizlere önemli diğer detayların kapısını da aralamış oluyor.

Şuanda iPhone X benchmark testlerinde ortalama 242 bin puan alırken, OnePlus 6‘nın 276 bin 510 genel skor aldığı görülüyor. Aynı zamanda Xiaomi’nin 27 Mart tarihinde piyasaya süreceği yeni Mi Mix 2S’i de geride bırakıyor. CPU skoru da bu telefonun Qualcomm’un Snapdragon 845 ile geldiğini açıkça gösteriyor. Zaten bu durumun sürpriz olmadığını biliyoruz. Zira yaklaşık 5 ay önce OnePlus son işlemcilerin sevkiyatlarını başlatmıştı.

“Yeni Kral mı?”

Bu Senenin Favorisi Olabilir

OnePlus geliştirmiş olduğu cihazlar ile son kullanıcıyı nasıl memnun edeceğini iyi biliyor. İlk olarak OP 3 ile bu furya başlarken, sonradan OP 5 ile memnuniyet giderek arttı. Firma da bu durumun farkında olduğu için, cihazlarının üstüne koyarak gitmeye devam ediyor.

Sızdırılan diğer bilgilere göre OnePlus 6‘nın daha önceki canlı fotoğraf desteğinin devam ettiği görünüyor. Durum çubuğunun ortası daha uzun tasarlanırken, sağda kesik bir simge düğmesi bulunuyor. Bu UI’yi siz istediğinizi gibi düzenleyebileceksiniz. Bir diğer detay ise cihazın en boy oranı 19:9 olarak belirlenmiş. Çentik için biraz fazladan boşluk mu var sanki?

Önceki sızıntılara dayanarak, telefonun arka panelde yer alan parmak izi sensörü, çift kamerası ve minimum ekran çerçevesi ile birlikte, iPhone X‘in en büyük alternatifi olacak. Hem bütçesel, hem de performans bazında da kullanıcıları kendisine çekecek.

OnePlus 6‘nın çıkış tarihi ve piyasa satış fiyatı şuanda kesinleşmedi. Ancak ilerleyen aylarda bir lansman düzenlenerek tüm detaylar ortaya çıkacak. Geçtiğimiz sene Haziran ayında OP5 modeli duyurulmuş ve bir ay içerisinde satışa çıkmıştı. Eğer büyük bir aksilik olmaz ise, yine bu tarihler arasında çıkması bekleniyor.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Ülkemizde Bir Yerli Daha Telefon Firması Kuruluyor!
Cumhurbaşkanımız R.T.E Yerli Telefon Çagrısında Bulundu!
Xiaomi Türkiye Resmi Olarak Hizmet Vermeye Başladı!
Xiaomi Mi A2`nin Türkiye Satış Fiyatı Açıklandı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir