Samsung Android 8.0 Oreo Güncellemesini Geri Çekti!

vzrteknoloji 18 Şub 2018

Samsung geçtiğimiz günlerde yayınladığı Android 8.0 güncellemesini geri çekti. Gelin haberi detaylıca inceleyelim.

Samsung’un en yeni amiral gemisi cihazı S8 geçtiğimiz günlerde yeni bir güncelleme alarak kullanıcılarını sevindirmişti. Uzun zamandır beklenilen Android 8.0güncellemesi 12 Şubat günü dağıtılmaya başlanılmıştı.

Pazartesi günü S8 ve S8+ modellerine yayımlanan Android 8.0 güncellemesi Samsung tarafından alınan bir karar ile geri çekildi. 1,344 MB boyutundaki büyük güncelleme kullanıcıları sevindirirken, geri çekilme kararı herkesi şaşkınlığa düşürdü.

Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus modelleri için yayınlamacak Android 8.0 güncellemesi alınan karar ile geri çekildi. Güncelleme yayınlanmadan önce 6 ay test sürecine tabi tutulmuştu. Hiçbir sorun görünmeyen Android 8.0 nedeni bilinmez bir şekilde geri çekildi.

Şimdi merak edilen konu ise güncellemeyi indirenler ne yapacak? Güncellemenin geri çekilmesiyle beraber kullanıcıların aklına “Ben yükledim ne yapmalıyım?” veya “İndirdim ama kurmadım ne yapmalıyım?” soruları düşüyor.

Samsung Galaxy S8/S8+ cihazlarını Android’in en yüksek sürümü 8.0 Oreo’yayükselten kullanıcılar için yapılacak birşey yok. Onlar şimdilik yeni güncellemeyi bekleyecekler. Güncellemeyi indirip cihazlarına kurmayanlar ise güncellemenin kurulumunu başlatmamalı. Keza güncelleme dosyaları silindiği için herhangi bir güncelleme yapamayacaklar.

Samsung’un konu hakkındaki kararı kesin olarak belli değil. Samsung güçlü amiral gemisi modellerine Android 8.0 sürümünü ne zaman getirecek şimdilik belli değil. Sizde cihazınızı hala Android 8.0’a yükseltmediyseniz şimdilik beklemede kalmanız kârınıza olacaktır. Konu ile ilgili düşüncelerinizi yorumlarda belirtebilirsiniz.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Palm 3.3 İnçlik Android Telefonu Sızdırdı!
Samsung Galaxy Note 9, Türkiye’de Ön Siparişe Sunuldu!
Samsung`un Yeni Amiral Gemisi Galaxy Note 9 Resmi Olarak Duyuruldu!
Samsung Galaxy Watch Ve Aynı Anda İki Cihazı Şarj Eden Wireless Charger Duo Tanıtıldı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir