Xiaomi Mi 8,3D Yüz Tanıma ve Ekrandan Parmak İzi Okuma İle Geliyor!

vzrteknoloji 19 May 2018

Performansı kadar uygun fiyatlı ürünleriyle dikkat çeken Xiaomi, kuruluşunun 8. yılına özel bir amiral gemi modeliyle karşımıza çıkmaya hazırlanıyor.

Apple firmasının iPhone X modelinde olduğu gibi 3 boyutlu bir yüz tanıma teknolojisinin yer alacağı söylentiler arasında yer alıyor. 3D Structured Light kamera adı verilen sistemin Android tarafının en gelişmiş yüz tanıma modülü olacağı iddia ediliyor.

Xiaomi tarafından Shenzhen’de gerçekleştirilecek tanıtım etkinliği öncesi basına verilen yeni teaser videosunda gösterilen cihazın Mi 7 adıyla çıkması bekleniyordu.

Gömülü parmak izi okuma teknolojisi olarak adlandırılan bu sistem parmak izi okuyucusunu ekranın altında gömülü olarak konuşlandırmaya dayanıyor.

6 inç boyutunda bir ekranla gelmesi beklenilen mi 8 modelinin işlemcisi Snapdragon 845 ile yer alacak. 64 GB depolama ile 6 GB RAM, 128 GB depolama ile 6 GB RAM ve 256 GB depolama ile 8 GB RAM seçeneklerinin sunulacağı modelde 3170 mAh batarya yer alacak.

Xiaomi Mİ 8, 4.000mAh’lık batarya kapasitesiylede beklenenleri karşılayacak gibi gözüküyor.Xiaomi mi8,Xiaomi Mi Band 3 ile birlikte 31 Mayıs tarihinde tanıtılması bekleniyor.Aşağıdaki videodan detaylıca izleyebilirsiniz.

 

 

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Ülkemizde Bir Yerli Daha Telefon Firması Kuruluyor!
Cumhurbaşkanımız R.T.E Yerli Telefon Çagrısında Bulundu!
Xiaomi Türkiye Resmi Olarak Hizmet Vermeye Başladı!
Xiaomi Mi A2`nin Türkiye Satış Fiyatı Açıklandı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir