Xiaomi,150 TL’lik Xiaomi Qin Telefonu Üretti!

vzrteknoloji 04 Ağu 2018

Çinli telefon üreticisi devi Xiaomi,dokunmatik telefon modelleri üzerinde çalıştığını hepimiz biliyoruz.Firma artık dokunmatik modelleri kadar tuşlu telefon modellerini de üretmeye başladı.

Xiaomi dedigimiz zaman aklımıza ilk gelen fikir fiyat-performans katagorisinde yer alan cihazlar geliyor.Firma öyle sanıyoruz ki üretmek için yola çıktığında böyle bir model üreteceğini düşünmemiştir. Xiaomi,30 Dolar  fiyat etiketine sahip bir Xiaomi modelini bu aralar piyasaya sürecek.

Çin hanedanlığından gelen adıyla Xiaomi Qin, günümüzdeki tuşlu telefon modellerinin hiçbirine benzemiyor. Tuşlu bir yapı tercih eden Xiaomi, cihaz üzerinde 2.8 inç büyüklüğünde bir ekran ve alt tarafta ise tuş takımı yer alıyor.

Özelliklerine bakacak oldugumuz zaman ise işlemci olarak içinde MediaTek MT6260A yonga setinden gücünü alan Xiaomi Qin, içerisinde 8MB Ram bellek taşıyor. Depolaması ise sadece 16MB. 1.480 mAh’lik bataryasından elektriksel gücünü alan Qin hakkında 1 şarj ile 15 gün kullanılabildiği söyleniliyor.

Aynı zamanda cihazda Wi-fi ve Bluetooth 4.2 gibi özelliği yer alıyor.Cihaz model olarak iki modelde yer alıyor.Bir üst modeli olan Qin 1 modeli içerisinde Spreadtrum SC9820 yonga setini barındırıyor. Yani 1.2 GHz hızında çalışan iki Cortex-A53 çekirdekli bir işlemci yer alıyor. Yine gücünü 256MB Ram ile destekliyor. Depolama alanı ise 512MB yer alıyor.

Her iki modelde de kulaklık ve kamera mevcut değil ancak çift SIM kart desteği yer alıyor. Renk seçeneklerine bakacak olursak siyah ve beyaz seçeneği yer almakta lakin yakın zamanda kırmızı ve altın gri renk seçeneğinin eklenmesi bekleniyor.Bu bütçeli tuşlu telefonlara baktıgımız zaman görüyoruz ki Xiaomi gene adına yakışanı yapmış.Eğer böyle bir telefona ihtiyacınız varsa kesinlikle kaçırmamanızı tavsiye ederiz…

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Ülkemizde Bir Yerli Daha Telefon Firması Kuruluyor!
Cumhurbaşkanımız R.T.E Yerli Telefon Çagrısında Bulundu!
Xiaomi Türkiye Resmi Olarak Hizmet Vermeye Başladı!
Xiaomi Mi A2`nin Türkiye Satış Fiyatı Açıklandı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir