Xiaomi’nin İkinci Çentik Ekranlı Yeni Amiral Gemisi Pocophone F1 İle İlgili Yeni Bilgiler Sızdırıldı!

vzrteknoloji 29 Tem 2018

Xiaomi’nin yeni amiral gemisi Pocophone F1 çift arka kamera ve Snapdragon 845 ile birlikte gelebilir.Ayrıca yeni modelin çentikli oluşu ve sıvı soğutma sistemli Qualcomm Snapdragon 845 işlemcisi olması aklımıza gene piyasayı karıştıracagına dair ipuçları veriyor.

Firma daha önce, Qualcomm Snapdragon 845 SoC ile çıkış yapacak beş adet Xiaomi amiral gemisi duyurulmuştu. Xiaomi Mi Mix 2S, Xiaomi Mi 8, Xiaomi Mi 8 Explorer Edition ve Xiaomi Black Shark oyun telefonu piyasaya sürüldü. Seriyi tamamlayacak telefon ise Xiaomi Pocophone F1 oldu.

Sıvı soğutma sistemli Qualcomm Snapdragon 845 işlemcisini çalıştıran,en üst düzey performansta son derece hızlı işlem gücüne sahip olan bir amiral gemisi.Ayrıca kamera özelliklerine bakacak olursak 12MP + 5MP çift kamera kurulumuna sahip olan POCO F1’de  Super Pixel’i destekleyen 20MP ön kamera bulunuyor. Dört pikseli bir büyük pikselde birleştiren teknoloji özellikle düşük ışık koşullarında fotoğraf çekerken daha fazla ışık yakalayabilir ve fotoğraf kalitesini artırabilir.

Önceki sızılan bilgilerde 6GB RAM + 64GB depolama veya 6GB RAM + 128GB depolama alanları ile çıkış yapacağını belirtiyordu.Tabi ayrıca 5.99 in. çentikli 2160 x 1080 ekrana sahip olacağı da sızıntılar arasındaydı.Xiaomi Pocophone F1’in en dikkat çeken özelliği 12MP ana sensörden oluşan çift arka kamera ayarı, çift piksel otomatik odaklama sistemi ve 5 MP ikincil sensöre sahip olması cihazı diger model ve modellerine göre ayrıca güzel yapıyor.

Xiaomi Pocophone F1, Avrupa ve Hindistan pazarlarına yönelen ilginç bir cihaz olacak şekilde şekilleniyor ve muhtemelen farklı bir isimle çıkış yapacak.Fiyatına gelecek olursak ülkemizde tahmini fiyatı  2377 TL (420€) civarında olacağı düşünülüyor.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Ülkemizde Bir Yerli Daha Telefon Firması Kuruluyor!
Cumhurbaşkanımız R.T.E Yerli Telefon Çagrısında Bulundu!
Xiaomi Türkiye Resmi Olarak Hizmet Vermeye Başladı!
Xiaomi Mi A2`nin Türkiye Satış Fiyatı Açıklandı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir