Yapay Zeka Destekli Casper’ın Yeni Telefonu Sızdırıldı!

vzrteknoloji 03 Tem 2018

MediaTek, yakın zaman önce yaptığı tanıtımla birlikte yapay zeka destekli yeni işlemcisi MediaTek Helio P60 ile üreticilerin karşısına çıkmıştı.

Bugün ile birlikte Türkiye’nin önemli teknoloji üreticilerinden Casper’ın yeni akıllı telefonunda MediaTek Halio P60 kullanacağı iddia edildi.İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenen ve birçok üreticinin akıllı telefon teknolojilerine dair yeni ürünlerini tanıttıkları Mobil Dünya Kongresi 2018 kapsamında ortaya çıkan MediaTek Helio P60, kongrenin ardından Best of WMC 2018 / 2018 Dünya Mobil Kongresi’nin en İyisi ödülünü almıştı.

Özellikle kamera ve oyun performansında muadillerine göre iki kat daha iyi performans sunan MediaTek Helio P60,kullanıcılar tarafından heyecanla karşılanmıştı. Aldığı olumlu yorumlarla heyecanla beklenen ürünler arasında giren MediaTek’in yeni işlemcisinin ülkemizde ilk kez Casper’ın yeni telefonunda kullanılacağı ortaya çıktı.

İşlemci olarak MediaTek Helio P60 tercih edeceği dile getirildi. 8 çekirdeği bulunan ve 4 çekirdeği ARM-Cortex A73 olan Helio P60’ın, oyun performansında yaklaşık 140,000 AnTuTu skoruna sahip olduğu hatırlatılırken, P60 kullanan yeni Casper modeline dair detayların ise yakın zaman sonra açıklanacağı ifade edildi.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Ülkemizde Bir Yerli Daha Telefon Firması Kuruluyor!
Cumhurbaşkanımız R.T.E Yerli Telefon Çagrısında Bulundu!
Xiaomi Türkiye Resmi Olarak Hizmet Vermeye Başladı!
Xiaomi Mi A2`nin Türkiye Satış Fiyatı Açıklandı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir