YouTube Mobil Için Siyah Tema Yayınladı!

vzrteknoloji 14 Mar 2018

YouTube, koyu tema özelliğini masaüstü versiyonundan sonra mobil uygulamalarında da kullanıma sunuyor.

Bir Google şirketi olan YouTube, şüphesiz video dendiğinde akla ilk gelen platform. Çok sık güncellenmeyen tasarımıyla aslında uzun yıllardır kullanıcılarına alışık oldukları bir deneyim vaat eden video paylaşım ağı, aslında beklenen bir özelliğini nihayet kullanıma sundu. Masaüstü versiyonunda seçilebilen koyu renkteki teması, artık mobilde de aktif hale geldi.

İlk etapta iOS uygulamasına gelen özelliğin yakında Android için de yayınlanması bekleniyor. Bu noktada Google’ın neden kendi mobil işletim sistemini önceliklendirmediği de merak konusu (pek alışık olunan bir durum değil).

Sık rastlanmayan bir detay olarak ilgili özellik, uygulama güncellemesi ile gelmiyor, aktif olması için Ayarlar kısmından uygulama güncellemelerine bakılması gerekiyor, bunun ardından YouTube’da koyu tema aktif edilebiliyor. Genel uygulama güncelleme işlemlerini hatırlatabilecek inovatif bir sorumluluk projesi adeta…

Öte yandan yeni Koyu Tema olarak adlandırılan yeni görünüm, uygulama ayarlarının en üstünde aktif edilebiliyor.

Kullanımda daha çok düşük ışıklı ortamlarda yazıların öne çıkarılarak daha net okunabilmesini sağlayan temanın, platformda geçirilen genel süreyi, daha uzun süreli yorum okuma eşliğinde artırabileceği kaydediliyor.

İyi bir deneyim…

Siyaha yakın halde kullanılabilen temasıyla yeni mobil YouTube, bu sayede cihazların şarjının da daha az tüketileceğini belirtiyor. Düşük ışıklı ortamlarda iyi bir görünüm deneyimi ile gelen özellik, ekrana bakmayı daha konforlu hale getiriyor.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Palm 3.3 İnçlik Android Telefonu Sızdırdı!
Vzr Teknoloji,Ayyıldız Tim İle Birlikte ABD Fedaral Merkez Bankasını Hackledi!
Samsung Galaxy Note 9, Türkiye’de Ön Siparişe Sunuldu!
Samsung`un Yeni Amiral Gemisi Galaxy Note 9 Resmi Olarak Duyuruldu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir