Ducati Monster 25.Yıl Kuruluş Dönümünü Kutluyor!

vzrteknoloji 08 Tem 2018

Ducati Monster en ikonik motosiklet modelinin 25. yıl dönümünü sınırlı sayıdaki özel versiyonu ile kutluyor.

1993 yılında satışa çıkartılan orijinal klasik Ducati Monster, 325 binden fazla satılarak önemli bir başarı göstermişti.Sınırlı sayıdaki Ducati Monster 1200 25th Anniversario modeli görünüyor.

2008 Ducati Monster S4RS Testastretta Tricolore modelinden ilham alınarak üretilen özel yapım Ducati Monster 1200 25th Anniversario sadece 500 adet üretilecek.Üç renkli İtalyan bayrağını far, yakıt tankı ve sürücü koltuğu bölümlerinde taşıyor. Altın renklerindeki iskelet, Marchesini dövülmüş jantlar ve koltuktaki 25. yıl dönümü logosu da detaylar arasında yer alıyor. Üretilen her motosikletin iskeletinde 500 adetten kaçıncısı olduğunu gösteren bir plaka da bulunuyor.

Tabikide motor özelliklerine bakacak olursak Testastretta 11th DS çift silindirli ve sıvı soğutmalı 1198 cc motor kullanılan Monster, 147 beygir güç ve 124 Nm tork üretiyor. Süspansiyon tarafında ise motosiklet 1200 R ile benzerlik taşıyor. Özel yapım, 48 mm tamamen ayarlanabilir Öhlins çatal ve monoşok ile birlikte, yine Öhlins direksiyon damperi ile donatılmış. Önde Brembo M50 monoblok kaliperleri ile eşleştirilmiş çift 330 mm diskler ve arkada 245 mm disk kullanıldığını da belirtelim. LED farlarTFT renkli gösterge ekranıUSB güç bağlantısı model üzerinde gerçekten özverili çalışımın oldugunu kanıtlıyor.

ABS Bosch Cornering ve Ducati Wheelie Control (DWC) sistemlerinin yanı sıra, Ducati Traction Control (DCT) ve Ducati Quick Shift Up and Down (DQS)sistemleri ile sürücüye destek sağlanıyor. Ek özellik olarak motor Spor, Gezi ve Şehir olmak üzere 3 farklı sürüş modu sunuyor. Motorbisitletin kilo olarakta 184 kilogram olduğunu da belirtmiş olalım.

Şimdi gelelim ana konuya ürünün fiyatı Ducati web sitesi üzerinde ön siparişe açılan bölümde Ducati Monster 1200 25th Anniversario 19,995 dolar fiyat etiketini taşıyor. Motosikletin Avrupa çıkışı içinse Eylül ayı planlanıyor.Anlıyacagınız model çok güzel ama Türkiye ekonomisinde bu tahminen 75-80 Bin TL gibi bir fiyata denk geldiğini de belirtmiş olalım.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
İlk Elektrikli Scooter 2018’de Geliyor!
Bosch, motosiklet kazalarını engelleyecek!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir