2019 Model Toyota 86 TRD Special Edition Tanıtıldı!

vzrteknoloji 26 Tem 2018

Yeni özellikleri ile hem dedelerini hemde yaşıtlarını alt üst edecek görünen Toyota 86 TRD  geliştirilmiş yol tutuşu ve frenler ile bu sene adından baya bir söz ettirecek görünüyor.

ToyotaGazoo Racing firmasının alt markasını ABD piyasasına TRD adı altında getirmiş.Aynı zamanda aracın TRD Special Edition adını taşıması şaşırtmazken ve araçtaki parçaların listesi oldukça tanıdık bir hal almış.Tabiki özelliklerine bakacak olursak direksiyon tepkisi ve denge için Sachs damperler kullanılan spor otomobilin frenleri ise Brembo.

Ön frenlerin 12.8 inç ve arka frenlerin 12.4 inç boyutlarında. Yeni 18 inç alaşımlı jantlar ise 215/40R boyutundaki Michelin Pilot Sport 4 yaz lastiklerinin üzerindeki yerini alıyor.Sarı, turuncu ve kırmızı detaylara sahip özel bir gövde kitiuygulanırken tek renk seçeneği ise Raven Black (Kuzgun Siyahı) olarak karşımıza çıkıyor.

205 beygir güç ve 211 Nm tork üreten 2.0 litre motor ile gelen araç 6 ileri manuel veya 6 ileri otomatik vites seçenekleri sunuyor. Otomatik viteste 5 beygir güç kaybının olacağını da belirtmek gerekiyor.

86 GT modelinde olduğu gibi 4.2 inç TFT ekran ile G-metrekronometresoğutmayağ sıcaklığıbeygir gücüve tork detaylarını görmek de mümkün görünüyor.Toyota 86 TRD Special Edition toplamda 1,418 adet üretilecek. Spor otomobilin33,340 dolardan başlayan fiyatlar ile Ağustos ayında satışa sunulacak.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Lise Mezunu Genç Kendi Arabasını Yaptı!
Tesla,Güvenlik Kodlarını Diğer Otomobil Firmalarıyla Paylaşacak!
Aselsan ve Temsa Türkiye’nin İlk Elektrikli Otobüsünü Üretti!
Yapay Zekalı Araçlar Sonumuzu Getirecek Gibi Görünüyor!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir