Apple,Su Altından Sessizce Otonom Araçlara Yatırım Yapıyor!

vzrteknoloji 21 Haz 2018

 Otonom araç sektöründe yatırım yaptığı iddia edilen Apple’ın, Waymo şirketinden mühendis aldığı ortaya çıktı.Şirket otonom araç sektörüne geçtiğini dogrulamamasına ragmen Waymo şirketinden alınılan araç mühendisleri bu bilgiyi dogrular nitelikte görünüyor. 

Project Titan isimli otonom aracı için Apple yatırımlara başladığını belirtti. Waymo sürüş projelerinden tanınan kıdemli mühendis Jaime Waydo ile anlaşma sağlayan Apple, otonom araç konusunda açık açık çalışmadığı dile getiriliyor.

Titan projesinin çok geç kaldığını itiraf eden Apple,aynı zamanda şirketin hızlanması gerektiğinede vurgu yapıyor.Google’a bağlı olan Waymo’nun veya Uber’in bu alanda iyi işler çıkardığı dile getiriliyor.

Waymo’dan mühendis transfer ederek yarıştan çekilmediğini göstermiş olan Apple, ilk olarak gerçek bir arabayı otonom hale getirmek istemiş,lakin  sonradan yalnızca yazılım üzerine odaklanmıştı.Şirketin otonom sektöründeki yanlış hamleleri bu transfer ile son bulacak mı, göreceğiz.

Apple‘ın, otonom araçlar için belirli bir araştırma geliştirme sürecinin içinde olduğu biliniyordu.Aynı zamanda Steve Jobs‘tan sonra Apple CEO’su olan Tim Cook, daha önce otonom sürüş sistemlerini “tüm yapay ve artırılmış zekanın annesi” olarak tanımlamıştı.

Kaliforniya‘da şirketler için sürücüsüz araç testlerine resmi izin ve lisans veren Motorlu Araçlar İdaresi ile Apple’ın 2015’ten beri 4 kez toplantı yaptığı açıklanmıştı. Tüm bu olaylardan sonra Apple cephesinden yeni bir duyum daha sızdı.

Apple adına kayıtlı 55 otonom araç prototipinin, Kaliforniya sokaklarında resmi izinli olarak test yaptığı ortaya çıktı.Bakalım Apple otonom araç işinede girerek bizi şaşırtacak mı ve aynı zamanda otomobil sektörüne yeni bir solukmu getirecek.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Lise Mezunu Genç Kendi Arabasını Yaptı!
Palm 3.3 İnçlik Android Telefonu Sızdırdı!
Tesla,Güvenlik Kodlarını Diğer Otomobil Firmalarıyla Paylaşacak!
Samsung Galaxy Note 9, Türkiye’de Ön Siparişe Sunuldu!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir