Elon Musk, Mars’a Gidecek Olan Tesla Roadster’den Yeni Fotoğraflar Paylaştı!

vzrteknoloji 06 Şub 2018

Elon Musk’ın şirketleri arasında en fütüristik adımları atanlardan birisi olan SpaceX, Tesla Roadster’i taşıyacak olan Falcon Heavy roketini geçtiğimiz günlerde tanıttı.

SpaceX’in lansmanı başarılı olursa Tesla Roadster, Mars’ın yörüngesine yollanacak. Şimdiye kadar gerçekleştirecek en ilginç projelerden birisi olan Falcon Heavy görevi, Musk için kritik bir önem de taşıyor. Zira SpaceX’in tasarıladığı Falcon Heavy Jumbo Roketi, eğer görevinde başarılı olursa alanındaki en güçlü roket unvanını da ele geçirmiş olacak.

Musk, bugün yaptığı Instagram paylaşımlarında uzaya gönderilecek olan Tesla Roadster’e ait yeni görüntüleri de paylaştı. Paylaşılan fotoğraflarda aracın sürücü koltuğuna oturtulmuş olan bir maket insan da dikkat çekti. Ancak SpaceX’den, maket adam “Starman”in yolculuğa katılıp katılmayacağı açıklanmadı.

Starman in Red Roadster

A post shared by Elon Musk (@elonmusk) on

Şirket, Roadster’ı Mars’a göndermek için FAA’nın iznine sahip olsa da, bu izinde bir “Spaceman”in bulunması pek de olası görünmüyor. Bununla birlikte Elon Musk’ın şirketi SpaceX, geçtiğimiz yıllarda ürettiği Dragon uzay aracıyla gizli bir kargoyu yörüngeye çıkarmıştı. Daha sonra Musk, aradan uzun bir süre geçtikten sonra gizli kargonun içerisinde peynir olduğunu söyledi.

Roadster, roketin yük taşıma bölümündeki karbon fiber kaplamanın içinde dikkatle yerleştirilecek ve roketi sarsması engellenmeye çalışılacak. Öte yandan Kızmızı gezegene kırmızı bir araba göndermek isteyen Musk’ın, Falcon Heavy roketi bu araçtan daha ağır yükleri de taşıyabilecek şekilde tasarlandı.

SpaceX’in Roadster’li roketi 6 Şubat’da ABD’nin Florida eyaletindeki Cape Canaveral Üssü’nden yerel saatle 13.30’da fırlatılacak. Ülkemizde ise 21.30 saatlerinde fırlatma izlenebilecek. Ancak her uzay görevi gibi fırlatmanın ertelenmesi ya da gecikmesi ihtimali bulunuyor.

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Lise Mezunu Genç Kendi Arabasını Yaptı!
Tesla,Güvenlik Kodlarını Diğer Otomobil Firmalarıyla Paylaşacak!
Aselsan ve Temsa Türkiye’nin İlk Elektrikli Otobüsünü Üretti!
2019 Model Toyota 86 TRD Special Edition Tanıtıldı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir