Honda Mühendislerinin Yeni Tasarımı Civic Type-R Pikap Sızdırıldı!

vzrteknoloji 29 May 2018

Günümüz otomobillerinin tasarımı daha çok en yüksek özellikler ve teknolojik yapıya göre yapılıyor.Lakin Honda mühendisleri Civic Type-R’ın kasa tipini değiştirerek aracı pikap olarak geliştirdiler.

Honda mühendisleri Civic Type-R pikap (Project P) modelini için bir test hazırladı. Her sene Birleşik Krallık’ta düzenlenen SMMT (Society of Motor Manufacturers and Traders – Otomotiv Üreticileri ve Tüccarları Kurumu) Test günleri yaklaşırken Honda’da yeni modeli için hazır gibi görünüyor.

Honda, Civic Type-R Pikap modelinde 2.0 litrelik turbo benzinli bir motor kullanmış. Bu motor 325HP gücünde. 0’dan 100’e hızlanışı ise sadece 6 saniye. Aracın önden çekişli olduğunu belirtelim. Ayrıca son hızı ise 265 km/h.

Araç tasarlanırken arka koltuklar iptal ediliyor ve bagajla birleştiliyor. Garip olan kısım ise aracın gövdesinden hemen hemen hiç parça çıkarılmamış. Araç pikaba döndürülmüş ancak arkasındaki koca spoiler’ı bile hala yerinde. Yani spor görünümünden hiçbir şey kaybetmemiş.

Bunlara ek olarak Honda, Civic Type-R Pikap’ın “En hızlı önden çekişli pikap” olacağını iddia ediyor. Keza bu motorla olması normal. Çünkü aracın ağırlığı ve motoru bu lakap için oldukça uygun görünüyor.Honda her modeli ile kullanıcılar tarafından seviliyor.Bakalım bu modeli Honda`nın dahada tutulmasını mı sağlayacak yoksa satışlarını alt üst mü edecek ?

Metehan Cengiz {vzrteknoloji}

VEZİR@ĞLU TURİZM`in kuruluşu 1995 yıllara dayanmaktadır.Necip Cengiz ve Adnan Cengiz`in kurmuş oldukları işletme 2014 yılında ailenin genç erkegi Metehan Cengiz`inde katılmasıyla alanında genişlemiştir. 2014 Yılında VEZİR@ĞLU BİLGİSAYAR TURİZM olarak genişleyen işletmenin genişleme nedeni Metehan Cengiz`in 10 Yaşında bilgisayar merakıyla başlamıştır.Chip Online ve Microsofta makaleler yazan Metehan Cengiz 6 Site adminligide yapmaktadır.Hem Kırklareli hemde Denizlide hizmet veren Metehan Cengiz 2015 Yılında resmen kendi işletmesini kurmuştur.2016 Yılında Vzr Teknoloji Bünyesinde Teknoloji Haberleri vb. Hizmet Veren Metehan Cengiz Aynı Zamanda 6 Site Adminligi ve Yöneticiligi Yapmaktadır.
Lise Mezunu Genç Kendi Arabasını Yaptı!
Tesla,Güvenlik Kodlarını Diğer Otomobil Firmalarıyla Paylaşacak!
Aselsan ve Temsa Türkiye’nin İlk Elektrikli Otobüsünü Üretti!
2019 Model Toyota 86 TRD Special Edition Tanıtıldı!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir